School District of Lancaster


Staff Directory



All SDoL
Central Office
JP McCaskey HS Campus
Hand MS
Lincoln MS
Reynolds MS
Wheatland MS
Martin School
Buchanan ES
Burrowes ES
Carter & MacRae ES
Fulton ES
Hamilton ES
King ES
Lafayette ES
Price ES
Ross ES
Washington ES
Wharton ES
Wickersham ES
Buehrle Alternative
Phoenix Academy



Kateryna AbdelmalakELL
Melanie AbneyGuidance Department
Maritza AcevedoNurse
Rose Acevedo1st Grade Teacher
Timothy AckerK4 Teacher
Kelsey AckerFood Services
Virginia AckiewiczArt
Patricia AcordNurse
Jennifer AdamsPersonal Care ParaProfessional
Kelly AdamsPreK Paraprofessional
Megan AdamsMathematics
Francesco AddeoScience
Migdalia AguirreBuilding Assistant
Karina AguirrePersonal Care ParaProfessional
Shaymaa AhmedPersonal Care ParaProfessional
Kimberly Aiken3rd Grade Teacher
Amanda Aikens5th Grade Teacher
Hamsa Al SulttaniPersonal Care ParaProfessional
Tanisha AlamoPersonal Care ParaProfessional
Franklin AlbrechtOffice Staff
Ghylarie Albuquerque-AmancioNurse
Kimberly AldaeBuilding Assistant
Theresa Alden1st Grade Teacher
Abby AlexanderSpecial Services
Joanne AlfonsoFood Services
Abdulrahman AlhadithiPersonal Care ParaProfessional
Noemi AliceaPreK Paraprofessional
Steve AllenSpecial Services
Dana AllenScience
Toni Allen-KingScience
Khuloud AlobaidPersonal Care ParaProfessional
Mirna AlvaradoSecretary
Prisila AmaroBuilding Assistant
Sarah AmbroseMusic
Yolanda AmillSpecial Services
Gezae AndemichaelPersonal Care ParaProfessional
Krista AndersonPersonal Care ParaProfessional
Rebecca AndersonInstructional Coach
Eric AndersonScience
Aesha AndersonAssistant Principal
Nathaniel AndesEnglish Language Arts
Barbara AndrewsPrincipal
Michael AnoiaHealth/Physical Education
Kathy AntolGuidance Department
Miguel AntunesEnglish Language Arts
Jose AnzulesSecretary
April AnzulesSecretary
Karen Areford-KitchenBuilding Assistant
Ana ArmanzaSecretary
Kayla ArmstrongHealth/Physical Education
Alexander Aronson3rd Grade Teacher
Maria ArredondoSecretary
Christina ArthurSpecial Services
Alexandra AsencioPersonal Care ParaProfessional
Hiltrud AshbyFood Services
Yashira AshbyOffice of Teaching and Learning
Jennifer AshcroftArt
Lisa Atchison-TaylorSpecial Services
Summer AtkinsSpecial Services
Katherine AtkinsonSpecial Services
Tammra AugelloFood Services
Scott Aukamp2nd Grade Teacher
Adam AurandCommunity Relations Office
Christie AvilesPreK Paraprofessional
Rebeca AvilesBuilding Assistant
Iris AyalaSecretary
Michael AzzalinaAssistant Principal
Joel BacharachPrincipal
Laura BadorfSpecial Services
Naglaa BadreldinBuilding Assistant
Dayra BaezPersonal Care ParaProfessional
Helena BairBuilding Assistant
Ty BairSocial Studies
Nicole BairParaprofessional
Lakeesha Bair-MyersSpecial Services
Susan BakerPersonal Care ParaProfessional
Heather BalayMusic
Silmarie BaldrichBuilding Assistant
Audrey BanzhafSpecial Services
Jennifer BarbuscaEnglish Language Arts
Troy BarbuscaSocial Studies
Kerrin BarelliArt
Ellen BarleyELL
Danielle BarnettAssistant Principal
Alexandra BarnumFood Services
Lisa BarrickMathematics
Maria BasantesStudent Services
Abigail BatdorfSpecial Services
Bryan BatesScience
Christine BauerEnglish Language Arts
Danielle Bauer4th Grade Teacher
Patricia BauerSocial Studies
David BazowEnglish Language Arts
A.J. Beamer2nd Grade Teacher
Amy BeamerSpecial Services
Tara BeatesEnglish Language Arts
Nelleke BeatsHealth Careers
Jonathan BeaverElective
Kristin BechtelSpecial Services
Brian BechtoldSpecial Services
Jerri BeckPersonal Care ParaProfessional
Kylie BeckPersonal Care ParaProfessional
Susan BeckSpecial Services
Megan Beirne4th Grade Teacher
Terry BeitzelSpecial Services
Sandra BejaranFood Services
Sylvia BekeleStudent Services
Wendi BellPersonal Care ParaProfessional
Olivia Benbow5th Grade Teacher
James BenchichSpecial Services
Karyn BenderLiteracy Coach
Renee BenderFood Services
Karen BendoBuilding Assistant
Joshua BennerHealth/Physical Education
Amy BergerBuilding Assistant
Abagael Bergey5th Grade Teacher
Lori BergeyInstructional Coach
Stephanie BernardOffice of Talent and Employee Engagement
Gregory Bernhardt2nd Grade Teacher
Giselle BerriosSpecial Services
Maria BertonciniELL
Karla BeseckerPersonal Care ParaProfessional
Emily BetancourtArt
Kathy BeyerArt
Terry BiechlerFood Services
Mitchel Billek4th Grade Teacher
Erikka BishopMathematics
Jessica BitnerHome and School Visitor
Rachael BixlerSpecial Services
Pamela BlackK4 Teacher
Jacques BlackmanStudent Services
Kristopher BlairScience
Abby BlakeEnglish Language Arts
Rosene BlantzPersonal Care ParaProfessional
Paige Blazic3rd Grade Teacher
Scott BlazinaFacilities
Laura BleacherScience
Amy BleacherPersonal Care ParaProfessional
Karen BleacherMathematics
Kimberly BleeckerBuilding Assistant
Melissa Blessing-HartleyLibrary/Media ParaProfessional
Jaclyn BlochSpecial Services
Mary BloodSpecial Services
Debbra BlosnichSpecial Services
Liesl Blum4th Grade Teacher
Wesley BlymireArt
Jennifer Boaman5th Grade Teacher
Sara BobeckSpecial Services
Kristi BoehmSpecial Services
Kelly BoettgerELL
Karissa BoggessStudent Services
Blanca Boglio1st Grade Teacher
Gregory BolibruchHealth/Physical Education
Dana BolibruchEnglish Language Arts
Matthew BolinSpecial Services
Patricia BonillaMathematics
Kathleen BooseSpecial Services
Dawn BootsBuilding Assistant
Lisa BootsSecretary
Janet BorghiELL
Nathan BoringArt
Sherry BorneSpecial Services
Mindy BowmanPersonal Care ParaProfessional
Stephanie BowmanHealth Careers
Lisa BoydStudent Services
Julia Boylan3rd Grade Teacher
Johanna Boyle-ZekanyScience
Kimberly Brandstedter5th Grade Teacher
Stephanie BrewerInstructional Coach
Elizabeth BricknerInstructional Coach
Stephanie BridgehouseGuidance Department
Kerry BriggsMathematics
Kathy BrinkmanFood Services
Aleisha Brixius2nd Grade Teacher
Sue Broaddus1st Grade Teacher
William BroaddusMusic
Roger BroseyFacilities
Michael BrossSpecial Services
Mario BrownEnglish Language Arts
Alison BrowningWorld Language
Don BrubakerScience
Rachel BrumbachEnglish Language Arts
Tiffany BrunnerGuidance Department
Karen BruteynWorld Language
Christina BuchmoyerK4 Teacher
Brent BuckwalterSpecial Services
Jeanine BuckwalterSpecial Services
Renee BuehlerBusiness Office
Amy BuntingSpecial Services
Nicholas BurcherMusic
Hector BurgosPersonal Care ParaProfessional
Kelsey BurkhartSpecial Services
Chad BurkholderEnglish Language Arts
Jed BurkholderSocial Studies
Kelly BurkholderCommunity Relations Office
Brenda BurleyNurse
Robert BurnheimerEnglish Language Arts
Catherine BurtonDigital Print and Resource Specialist
Matthew BushongLibrary/Media ParaProfessional
William BussDigital Print and Resource Specialist
Lisa ButlerSpecial Services
Jay ButterfieldOffice of Directors
Sarah ButzMathematics
Matthew ByeMathematics
Audra Byerly2nd Grade Teacher
Michele ByersAssistant Principal
Robin ByersPersonal Care ParaProfessional
Courtney Byers-NowakSpecial Services
Kyle BylerSocial Studies
Marie BylerAssistant Principal
Martha BynumEnglish Language Arts
Elizabeth Cabrera PaganSecretary
Daniel CabrolScience
Michelle CainBuilding Assistant
Rachel CairnsWorld Language
Sarah CalabroMusic
Arisleyda CalderonOffice Staff
David CalenderDigital Print and Resource Specialist
Theresa CamaraLibrary/Media ParaProfessional
Yesenia CamejoNurse
Beth CampagnaSpecial Services
Kathleen Campbell4th Grade Teacher
Lorrie Campbell2nd Grade Teacher
Mildred CamposPersonal Care ParaProfessional
Tung CaoFacilities
Christina CapleSpecial Services
Olimpia CappasK5 Teacher
Serena CappellanoNurse
Justin CappielloEnglish Language Arts
Jane CapriottiEnglish Language Arts
Nitza CaraballoPersonal Care ParaProfessional
Danisa CaraballoBusiness Office
Alecia Carcamo5th Grade Teacher
Quinn CarlockPersonal Care ParaProfessional
Betsaida Carmona4th Grade Teacher
Ynes CarmonaPersonal Care ParaProfessional
Angela CarpenterSpecial Services
Gregory CarpenterFood Services
Nicole Carrion ColonFood Services
Melissa CarrodoMathematics
Keith CarrollStudent Services
Jonas CarterFacilities
Alyce CarterPersonal Care ParaProfessional
Tracie CarterSpecial Services
Jaymie CashdollarLibrary/Media ParaProfessional
John CassidySpecial Services
Letisha CastellanosPersonal Care ParaProfessional
Sherri CastilloEnglish Language Arts
Sabrina CastroBusiness Office
Michelle CavallaroEnglish Language Arts
Dominick Cepada-DeverterBuilding Assistant
Kathryn ChaffinchStudent Services
Nicole ChamberlinPersonal Care ParaProfessional
Brandi ChapinK5 Teacher
Jody CharlesELL
Jennifer CharlesSpecial Services
Lenore Charnock3rd Grade Teacher
Lindsey Chillot4th Grade Teacher
Jackie ChurchillSpecial Services
Jannira CiriloPersonal Care ParaProfessional
Amy CisneyPersonal Care ParaProfessional
Meggie ClarkSpecial Services
Alanna ClarkMathematics
Rachel ClarkStudent Services
Rosita ClausellELL
Denise ClausenK5 Teacher
Jennifer ClearyOffice of Teaching and Learning
Erin Coble-SullivanEnglish Language Arts
Beth CoderGuidance Department
Bertha ColePersonal Care ParaProfessional
Shaina Collazo-CordonesStudent Services
Emma ColonBuilding Assistant
Vanessa ColonTransportation
Alejandrina ColonBuilding Assistant
Roxanna ColonPersonal Care ParaProfessional
Myrna ColonBuilding Assistant
Justine ColvinSpecial Services
Erin ConahanStudent Services
Yvonne Condoluci4th Grade Teacher
Elizabeth Conklin1st Grade Teacher
Amanda ConradSpecial Services
Stephanie ConroyEnglish Language Arts
Kate Constein2nd Grade Teacher
Katie Conway4th Grade Teacher
Marisa CookSpecial Services
Lynette CoonSpecial Services
Matthew CoonanEnglish Language Arts
Jon CooperVocational And Technical
Rosa CooperSpecial Services
Elizabeth Cooper4th Grade Teacher
Ian CooperSpecial Services
Ada CorbinPersonal Care ParaProfessional
Maria CoronadoPersonal Care ParaProfessional
Melissa Corrigan3rd Grade Teacher
Keith Corrigan5th Grade Teacher
Leah CorriganGuidance Department
Tricia Cortes1st Grade Teacher
Marshal CortesSecretary
Marie CowanSocial Studies
Ann Marie CrabtreeSpecial Services
Alicia Cramer5th Grade Teacher
Katherine CravenHealth/Physical Education
Janess CrawfordK5 Teacher
Ann CrillSpecial Services
Angela Crook3rd Grade Teacher
Roger CrosbyBuilding Assistant
Jessica CrosbyBusiness
Nancy Crothers2nd Grade Teacher
Sara CrowersStudent Services
Christina CruzPersonal Care ParaProfessional
Kimberlee CruzAssistant Principal
Tammy CruzBuilding Assistant
Michael CruzBuilding Assistant
Norma CruzPersonal Care ParaProfessional
Carlos CruzScience
Margarita Cruz OcasioFood Services
Katherine Cruz RodriguezWorld Language
Agustin CuascutWorld Language
Kathleen CuevasFood Services
Martha CullenELL
Mary CunninghamOffice of the Superintendent
Shelby CunninghamAssistant Principal
Jordan Cunningham5th Grade Teacher
Shari CurrySocial Studies
Bernadette D'Amato5th Grade Teacher
Carrie DaltonSpecial Services
Tracy DangroFood Services
Margaret DarlingEnglish Language Arts
Christine DaSilvaSpecial Services
Patrick DavisPersonal Care ParaProfessional
Tiffany DavisArt
Kevin Dawkins4th Grade Teacher
Gladys De La CruzPersonal Care ParaProfessional
Melissa DeacesPersonal Care ParaProfessional
Doneekia DeanNurse
Benjamin DeardorffScience
Natasha DecapriaHealth/Physical Education
Virginia DeckMathematics
Michelle DeEmilioGuidance Department
April DeibertK5 Teacher
Brittany DeiblerBuilding Assistant
Guillermina DeJesusScience
Chantelle DelaneyEnglish Language Arts
Sarah DeLeonNurse
Milta DelgadoEnglish Language Arts
Yvonne DennisonBuilding Assistant
Yvonne DennisonAthletic Department
Anna DeRosaBuilding Assistant
Garrett Derr2nd Grade Teacher
Courtney DeverSpecial Services
Debora DeVitryELL
Helen DevonshireSpecial Services
Puspa DhakalBuilding Assistant
Lynn DiamantoniK4 Teacher
Angelita DiazFood Services
Luis DiazAssistant Principal
Frances DiazBuilding Assistant
Bryon DiazBuilding Assistant
Maritza DiazFood Services
Yamilette Diaz BarreroWorld Language
Danielle DiNicolaSpecial Services
Susan DiNovisSpecial Services
Pamala DipretoreK5 Teacher
Angela DiTomassoSpecial Services
Brian DobbsPersonal Care ParaProfessional
Doreen Dogan2nd Grade Teacher
Suzanne Donato4th Grade Teacher
Katharine Donnan3rd Grade Teacher
Maxwell DonnellySpecial Services
Theresa DosterWorld Language
Katie Doughty1st Grade Teacher
Michael DoupeSpecial Services
Joyce DucatiOffice of Talent and Employee Engagement
Jennifer DuganGuidance Department
Allison Dulaney1st Grade Teacher
Melba DurantLibrary/Media ParaProfessional
Brittany DyerK5 Teacher
Gertrudis EasterlingGuidance Department
Kristine EbersoleK4 Teacher
Ian Ebersole4th Grade Teacher
Heidi EbertBuilding Assistant
Krista EbySpecial Services
Lorraine EbyHealth/Physical Education
Trudy EbyInstructional Coach
Sherie EckardtSpecial Services
Timothy EckertSocial Studies
Barbara EckmanPersonal Care ParaProfessional
Ronald EckmanArt
Susan EckmanELL
Bryan EckmanHealth/Physical Education
Ann EdwardsFood Services
Karen EichelbergerFood Services
Nicole EisenbachSpecial Services
Mary EkSpecial Services
Joy EkeELL
Lisa EldridgeStudent Services
Danielle ElliotSpecial Services
Andre EllisPersonal Care ParaProfessional
Wesley EmletOffice of Teaching and Learning
Alisha EnglePersonal Care ParaProfessional
Sara-Joan Eschbach5th Grade Teacher
Edgar EscobarFacilities
Christina EshK5 Teacher
Rachel EshPrincipal
Tyler EspeyMathematics
Penny EstradaLibrary/Media ParaProfessional
Sarah EvansCareer and Technology Education
Nicole EwingPersonal Care ParaProfessional
Elizabeth EwingELL
Lauren Eyer4th Grade Teacher
Jeffrey FairArt
Tara FairStudent Services
Becky FalconGuidance Department
Brittany Farnish1st Grade Teacher
Jean Farrell2nd Grade Teacher
Anna FascianaSpecial Services
Shannon FeerrarSpecial Services
William FehrScience
Doug FeisterSpecial Services
Jennifer FelegiPersonal Care ParaProfessional
Kendall FelicianoSecretary
Amanda FelixK5 Teacher
Ruth FerminFood Services
Ceciliann FernandezPersonal Care ParaProfessional
Maria FernandezBuilding Assistant
Yasmin FernandezPersonal Care ParaProfessional
Virgenmina FernandezPreK Paraprofessional
Ann FesenmyerInstructional Coach
Catherine FisherLiteracy Coach
Jenna FisherSpecial Services
Anita FisherFood Services
Samantha FitzpatrickStudent Services
Kathy FleetmanGuidance Department
Natalie Fleming2nd Grade Teacher
Dyhalma FloresNurse
Debra FloryBuilding Assistant
Tracy FlowersSecretary
Danielle Fluke3rd Grade Teacher
Mandy FogleSpecial Services
Kiley FoleyPersonal Care ParaProfessional
Jordan FoleyBuilding Assistant
Amanda FontaineStudent Services
Sheanna ForbesPersonal Care ParaProfessional
Devon ForbesStudent Services
Erin FosterLiteracy Coach
Deborah FraileyParaprofessional
Stephanie FrankhouserBuilding Assistant
Cynthia FreemanHealth/Physical Education
Nicolle FreesemanGuidance Department
Jami FreundSpecial Services
Christine FreyEnglish Language Arts
Dana FreyELL
Andrew FriedlundScience
Barbara FuchsBuilding Assistant
Matthew FuddyScience
Lisa Fulginiti2nd Grade Teacher
Cathy FunderwhiteDigital Print and Resource Specialist
Holly FunkK5 Teacher
Amanda FunkInstructional Coach
Courtney FunkSpecial Services
Meghan FurrScience
Sandra GadberryMathematics
Troy GadberrySpecial Services
Alex GainerPersonal Care ParaProfessional
Shawn GainerSpecial Services
Andrea GainerPersonal Care ParaProfessional
Stephen GalloSpecial Services
Luke GammacheSocial Studies
Jade GammacheELL
Ann GanttSpecial Services
Alma GantzSecretary
Jaclyn Gantz4th Grade Teacher
Tami Garber4th Grade Teacher
Nilsa GarciaSecretary
Aracelis Garcia-TorresSecretary
Jared GarnerScience
Nicole Garner2nd Grade Teacher
Nicole GarressStudent Services
Jessica GarriganOffice of Teaching and Learning
Suzanne GarveySpecial Services
Brandais GaryGuidance Department
Sarah GassewArt
Jamye GastonK4 Teacher
Bianca GattoSpecial Services
Julie GebhardK4 Teacher
Trina GebhartFood Services
Audrey Gegg2nd Grade Teacher
Melissa Geibe-NashLiteracy Coach
Stacey GeiterMusic
Rose GentileELL
Dane GerhartWorld Language
Jeffrey GerhartResource Officer
Eridania GermanFood Services
Lisa GingrichMathematics
Robin Ginther1st Grade Teacher
Amanda GirauFood Services
Krista Gitke1st Grade Teacher
Michael GiulianoMathematics
Quirine Gladwish5th Grade Teacher
William GleasonFacilities
Deborah GlennSpecial Services
Teresa GlickGuidance Department
Andrea Glick1st Grade Teacher
Debra GloverPreK Paraprofessional
Kelly GoinsK4 Teacher
Dionne GoldenSpecial Services
Jodie GolicherPersonal Care ParaProfessional
Margaret GombaELL
Nidia GonzalezParaprofessional
Sasha GonzalezPreK Paraprofessional
Elizabeth GonzalezEnglish Language Arts
Emily GonzalezBuilding Assistant
Angel GonzalezArt
Craig GoodSpecial Services
Jonathan GoodSpecial Services
Jeanne GoodPersonal Care ParaProfessional
Keith GoodFacilities
Rebecca GoodEnglish Language Arts
Jacalyn Good-Mullin1st Grade Teacher
Dominique Gordon3rd Grade Teacher
Julius GoslinSpecial Services
Richard GossFacilities
Elsa GoycoSecretary
Elizabeth GrahamEnglish Language Arts
Nicole Grainer5th Grade Teacher
Emily GrantPersonal Care ParaProfessional
John GrauperaCareer and Technology Education
Yara GrauperaELL
Elane GraySecretary
James GrayBuilding Assistant
Ashlyn GraybillPersonal Care ParaProfessional
Mary Green2nd Grade Teacher
Kristin Greenawalt4th Grade Teacher
Kyle GreenholtMathematics
Pamela GreenholtPersonal Care ParaProfessional
Lindsay GreggStudent Services
Michelle GregorSpecial Services
Rhauni GregoryEnglish Language Arts
Amanda GriesSpecial Services
David GriffithSpecial Services
Abigail GriffithStudent Services
Marian GrillAssistant Principal
Meagan GroffSocial Studies
Adrienne Groff1st Grade Teacher
Vicki Groff1st Grade Teacher
Krista GroffSpecial Services
Katherine GroomSpecial Services
Kelly GroveSpecial Services
Heather GrunowParaprofessional
Jonelle Guido1st Grade Teacher
Denise Guilbault-DoughertyELL
Jezerel Gutierrez4th Grade Teacher
Sarah GuyerArt
Giselle GuzmanSecretary
Kristen GuzmanMathematics
Jose GuzmanFacilities
Mariela Guzman RodriguezWorld Language
Kristen HaaseELL
Amanda Hackenburg1st Grade Teacher
Susan Hagel4th Grade Teacher
Samantha HahnMusic
Vickie HainbachStudent Services
Danielle HaleyPersonal Care ParaProfessional
Gail HallK4 Teacher
Jennifer HallSpecial Services
Sharon HambrickK5 Teacher
Linda HambySpecial Services
Nikole HampleELL
Charles HampleAssistant Principal
Valerie Hancik3rd Grade Teacher
Mark HaneyStudent Services
Sandra HannaK5 Teacher
Howard HansonAssistant Principal
Lisa HardwigOffice of Teaching and Learning
Antonio HarleySpecial Services
Kerry HarneySpecial Services
Karyn HarnishSpecial Services
Jody HarnishOffice of Talent and Employee Engagement
Brian HarrisHealth/Physical Education
Kristi HarrisonSpecial Services
Monique HarrisonScience
Steven HartMusic
Danielle HartranftSpecial Services
Cheryl HausScience
Janessa HauserPersonal Care ParaProfessional
Shannon HawkAssistant Principal
Steven HeffnerMathematics
Marylynne HegemanELL
Emily Heikkinen5th Grade Teacher
Jennifer HeilmanFood Services
Elisha HeinzmanBuilding Assistant
Jennifer HeiserK4 Teacher
Alicia HeistArt
Barbara Heister1st Grade Teacher
Andrea HellerSpecial Services
Kathleen HelmSecretary
Greg HendersonHealth/Physical Education
Kari HermelingELL
Wanda HernandezStudent Services
Linda HernandezArt
Letitia HernandezHome and School Visitor
Stacy Herr2nd Grade Teacher
Brittany Herron2nd Grade Teacher
Linda HersheyELL
Rory HeslinPersonal Care ParaProfessional
Cassidy HessSpecial Services
Katie HessHealth Careers
Karen HessAssistant Principal
Lois HessSpecial Services
Adam HessScience
Jonathan HessInstructional Coach
Christopher HessMathematics
Brandon HeuyardEnglish Language Arts
Tina HicksFood Services
Travis HildebrandSpecial Services
Ken HillArt
Martin HillBuilding Assistant
Mariah HillikerSpecial Services
David HinnenkampGuidance Department
Ryan HippSpecial Services
Elia HironimusStudent Services
Tamesa Hock2nd Grade Teacher
Renee Hoffman4th Grade Teacher
Heather HoffmanStudent Services
Brett Hoffman3rd Grade Teacher
Sean HoganEnglish Language Arts
Jennifer HogueBuilding Assistant
Julie HoinSpecial Services
Jessica HolbutK5 Teacher
Matthew HollenbergPersonal Care ParaProfessional
Beth HollenbergMusic
Eric HollingerHealth/Physical Education
Mark HolmanOffice of Talent and Employee Engagement
Suzie HolubekHealth/Physical Education
Karla Honeywell4th Grade Teacher
Brian HookHealth/Physical Education
Gordon HooverHealth/Physical Education
Eric HooverELL
Camille HopkinsPrincipal
Maria HornsteinerFood Services
Kenneth HorstMusic
Tyler HorstSocial Studies
Brittney HorstLiteracy Coach
Margaret HottensteinBuilding Assistant
Jessica Houde3rd Grade Teacher
Steven HousemanSocial Studies
Matthew HoutzSpecial Services
Kristen HoutzSpecial Services
Katherine HowellELL
Amanda Howell5th Grade Teacher
Julia Howells3rd Grade Teacher
Bryan HowerComputer Science
Luz Hoyos3rd Grade Teacher
Heather HuberELL
Yvonne HuegelFood Services
Roberta HugarNurse
David HughesFood Services
David HughesFacilities
Kay HughesFood Services
Michelle HullScience
Scott HurrelbrinckOffice Staff
Edwin HurstonElective
Melissa Hutchinson5th Grade Teacher
Carol HylenSpecial Services
Michael HysonResource Officer
Abbie IcePreK Paraprofessional
Jose IguinaWorld Language
Sarah IngramSocial Studies
Robin IngramBusiness Office
Kimberly IngramSpecial Services
Stephen IovinoActing Director
Jennifer IrizarrySpecial Services
Yamilette IrizarryPersonal Care ParaProfessional
Loretta IrvinEnglish Language Arts
Justin JaccinorFood Services
Courtney JacksonEnglish Language Arts
Philip JagoOffice of Talent and Employee Engagement
Rebecca JahnkeCareer and Technology Education
Jessica Janis3rd Grade Teacher
Daniel JarrettFacilities
Edward JaussEnglish Language Arts
Ania Jean-LouisPersonal Care ParaProfessional
Heather Jenkins4th Grade Teacher
Derek JenningsSocial Studies
Jennifer JesbergerGuidance Department
Lisa JimenezELL
Matthew JohnsonPersonal Care ParaProfessional
Ann JohnsonBusiness Office
Jennifer JohnsonCareer and Technology Education
Joy JohnstonNurse
Georgia JonesInstructional Coach
Brenda JonesBuilding Assistant
Susan JonesELL
Travis JonesDean
Heather Jones1st Grade Teacher
Saude JordanOffice Staff
Stacy KainPrincipal
Jessica Kalbach5th Grade Teacher
Kristen KaminskiELL
Georgia KatsouridesMusic
Mary Kauffman2nd Grade Teacher
Surinder KaurSpecial Services
Nicole KeaysSpecial Services
Christine KeeferMusic
Matthew KeelerSpecial Services
Karl KeelerSpecial Services
Christopher KeelerStudent Services
Josiah KeeneOffice of Directors
Keith KehrMusic
Edward KelleherGuidance Department
Gail KellerNurse
Gail KellerStudent Services
Kirsten Kelley-HooverELL
Amy KellyK5 Teacher
Kirsten Kelsey1st Grade Teacher
Hannah KemoiELL
Natasha KempCareer and Technology Education
Mark KendallMathematics
Salinda Kendig3rd Grade Teacher
Kerry Kendig4th Grade Teacher
Shirley KenseyInstructional Coach
Dorthy KerrickAssistant Principal
Beshoy KhalilBuilding Assistant
Joanne KilbyBusiness Office
Emily KileGuidance Department
Christine KileELL
Kelly KillianSpecial Services
Beth KimbelSpecial Services
Gabriela KingPersonal Care ParaProfessional
Margaret KinneFood Services
Patricia KinneFood Services
Tara KirchgessnerArt
Deborah KirchnerBuilding Assistant
Theresa KirchnerStudent Services
Molly KirchoffMusic
April Kirk1st Grade Teacher
Megan Kirkpatrick-TaveraGuidance Department
Ashley KissingerStudent Services
Kimberly KlecknerELL
Kelly Kline3rd Grade Teacher
Lynne KlineFood Services
Sharon KlughSpecial Services
Mariah KlunkEnglish Language Arts
Cris Knaub5th Grade Teacher
Susan KnollStudent Services
Bradley Koehler4th Grade Teacher
Nicholas KoehlerHealth/Physical Education
Matthew KoehlerArt
Kelly KohlmaierSpecial Services
Barbara KomarDigital Print and Resource Specialist
Sigrid KopfK5 Teacher
Lindsey Kopp4th Grade Teacher
Angela KoserInstructional Coach
Christine KowalskiELL
Shelby KozakK5 Teacher
Amanda KraftELL
Elizabeth Kramer2nd Grade Teacher
Florence KranePrincipal
Lisa KrantzSpecial Services
Judy KrebsPersonal Care ParaProfessional
Katherine KrebsSpecial Services
Elizabeth KreckelELL
Katherine KreiderPersonal Care ParaProfessional
Jon KreiderFacilities
Desi KresgePersonal Care ParaProfessional
Brenda Krick-MoralesELL
Kirsten KrimmelScience
Amanda Krout5th Grade Teacher
Betsy KuhnsSpecial Services
William KurauSocial Studies
Kimberly KurauEnglish Language Arts
Kristi KurtzHealth/Physical Education
Brandon KurtzHealth/Physical Education
Megan KurtzBuilding Assistant
Ashley KutzMathematics
Karen LabiakArt
Juanita LaboyBuilding Assistant
Vince LaffertyFacilities
Germine LaJoieFood Services
Gail Lanas1st Grade Teacher
Dennis LaPorteFacilities
Stephanie LappArt
Natalie LaserSpecial Services
Jennifer LaudemanK5 Teacher
Alyssa LaughnerGuidance Department
John LavelleSpecial Services
Abigail LaveryAssistant Principal
Andrew LaverySocial Studies
Matthew LawrenceArt
Stephanie Learn3rd Grade Teacher
Hilary LeeSpecial Services
Brenda LefeverFood Services
Kristen Lefever-SchullerSocial Studies
Daniel LeighlitnerHealth/Physical Education
Heather LeighlitnerK5 Teacher
Wendy LeisterK5 Teacher
Shawn LemkeScience
Nathaniel LeonardEnglish Language Arts
Patty LeonardSpecial Services
Diane LeonardK4 Teacher
Jaime LeveyEnglish Language Arts
Sarah LevineSpecial Services
Dawn LevySecretary
Raymond LewisPersonal Care ParaProfessional
Barbara LewisFood Services
Larry LewisSpecial Services
James LewisFood Services
Dung LienFood Services
Danh Lieng-WangELL
Brandy LincolnLiteracy Coach
Christine LindenInstructional Coach
Dana LinkeSpecial Services
Corey LipiskoInstructional Coach
John LischnerPrincipal
Samantha LittleSpecial Services
Linda LivengoodPersonal Care ParaProfessional
Linda LobaughFood Services
Kathryn LoferskiOffice of Teaching and Learning
Erica LondonOffice of Teaching and Learning
Rebecca LongArt
Jessica LongMathematics
Kirk LongeneckerCareer and Technology Education
Beth LopezWorld Language
Wilson LopezOffice of Teaching and Learning
Ada LopezFood Services
Rebecca LopezGuidance Department
Laura LopezELL
Chris LopezStudent Services
Heidi Lotz Youndt5th Grade Teacher
Jenna Louderback4th Grade Teacher
Roy LovedayFacilities
Kristen LoweryBuilding Assistant
Janie LozadaBuilding Assistant
Vielka LozanoPersonal Care ParaProfessional
Carlos LucianoResource Officer
Philip LudwigPrincipal
Judy LugoFood Services
Jasmin LugoSpecial Services
Faith LugoSpecial Services
Sherry LupoldNurse
Kelly LurzK5 Teacher
Kathryn LutzAssistant Principal
Khoan Ly1st Grade Teacher
Kathleen LynaghSpecial Services
Amelia LynchSpecial Services
Nathan LyonsScience
Musa M'MugambiScience
Diane MadrigalELL
James MaerzFacilities
Grace MagerrK5 Teacher
Deana MahlandtEnglish Language Arts
Kevin Maier IISpecial Services
Christopher MaiorinoELL
Dialma MaldonadoStudent Services
Griceli Maldonado-SantiagoPersonal Care ParaProfessional
Joan ManchakK5 Teacher
Matthew MandellMathematics
Steven MaounisFacilities
Gabrielle MapponeEnglish Language Arts
Lindsey MarchandELL
Amy MarenickStudent Services
Joelle Marino1st Grade Teacher
Michelle MarmoGuidance Department
Lauren Marpoe2nd Grade Teacher
Jomayra MarquezSecretary
Yaritza Marrero-RoblesPersonal Care ParaProfessional
Lisa MarshallOffice of Teaching and Learning
Colleen MarshallOffice of the Superintendent
Janel MarshallSecretary
Joseph MarstellerSpecial Services
Tammy MartelleSpecial Services
Connie MartelloLibrary/Media ParaProfessional
Shakia MartinOffice Staff
Natalie MartinEnglish Language Arts
Shakia MartinSpecial Services
Judy Martin4th Grade Teacher
Crystal MartinStudent Services
Jacqueline MartinGuidance Department
Danette MartinBusiness
Ashley MartinezK5 Teacher
Alida MartinezNurse
Iris MartinezBusiness Office
Christine MartinezParaprofessional
Wanda MartinezSecretary
Melanie MartinezPrincipal
Amy MartzAssistant Principal
Susan MartzGuidance Department
Samuel MarvisAssistant Principal
Rebecca Masleh2nd Grade Teacher
Tonya MassarottiK5 Teacher
Karen MastropietroArt
Rebecca MathewLiteracy Coach
Jennifer MatthewsMathematics
Lisa MaurerDigital Print and Resource Specialist
Larry MaysPrincipal
Debra McArdle5th Grade Teacher
Kelly McCallStudent Services
Linda McCandlessBuilding Assistant
Karen McCarthySocial Studies
Peggy McCaugheyLibrary/Media ParaProfessional
Brian McCloudSocial Studies
Brett McCoyHealth/Physical Education
Nicole McCoySpecial Services
Rebecca McCracken4th Grade Teacher
Mark McCrackenSocial Studies
Kelly McCulloughELL
Brian McDonaldOffice of Teaching and Learning
Ruth McDonaldPersonal Care ParaProfessional
Shaun McDonaldStudent Services
Willie McDowellParaprofessional
Kimberly McFaddenScience
Amanda McFaddenArt
Elizabeth McGee-Fredericks3rd Grade Teacher
Emily McGraw4th Grade Teacher
April McKenzie McPhersonPersonal Care ParaProfessional
Shane McManusSpecial Services
Shane McManusHealth/Physical Education
Michael McManusFacilities
Danielle McMichaelELL
Alex McMorrowCareer and Technology Education
Josephine McNeilBuilding Assistant
Stephanie McPhersonLiteracy Coach
Stacey McQueen2nd Grade Teacher
Matthew McRaeSocial Studies
Shayne MeadowsMathematics
Jennifer MeadowsMathematics
Dorothy MeckMusic
Wandaliz MedinaPreK Paraprofessional
Claribel MedinaFood Services
Nivia Medina MaldonadoBuilding Assistant
Michael MeekinsFacilities
Amanda MelendezSecretary
Kendra MelendezSpecial Services
Miriam Melendez-Swinton2nd Grade Teacher
Dolores MeltonBuilding Assistant
Antonio MendezScience
Amara MercadoBuilding Assistant
Ashley MercadoPrincipal
Timothy MercandettiTheater Arts
Eric MesserHealth/Physical Education
Justine MetzgerPersonal Care ParaProfessional
Meredith MeuseEnglish Language Arts
Christopher MeyerSocial Studies
Alex MiklosPersonal Care ParaProfessional
Stephanie MilazzoStudent Services
Lisa MillerSpecial Services
Jennifer Miller2nd Grade Teacher
Anthony MillerPersonal Care ParaProfessional
Lori MillerSpecial Services
Felisa MillerMathematics
Holly MillerELL
Amy Miller3rd Grade Teacher
Tammy MillerParaprofessional
Carson MillerSpecial Services
Jessica Miller1st Grade Teacher
Amy MillerK5 Teacher
Haley MillerSpecial Services
Alicia Miller3rd Grade Teacher
Anne MillerOffice of Teaching and Learning
Angela MillerSpecial Services
Nathan Miller4th Grade Teacher
Melissa Miller5th Grade Teacher
Kimberly Miller2nd Grade Teacher
Kristen MillerSpecial Services
Dominique Miller-ShellPersonal Care ParaProfessional
Cheryl MillsSpecial Services
Kristin MincarelliStudent Services
Elyse MinderMathematics
Allison MingleLiteracy Coach
Kim MinichMathematics
Luis MirandaBuilding Assistant
Megan MisnikDirector
Virginia MitchellNurse
Michael MitchellMathematics
Richard MitchellArt
Jonathan MitchellAthletic Department
Karah MolesevichSpecial Services
Jason MolloyHealth/Physical Education
Wendy MoncakEnglish Language Arts
Marci MondockSpecial Services
Myrna MonllorBuilding Assistant
Abby MonsonELL
Mayra MontanezSecretary
Kayla MontgomeryMathematics
Elizabeth MoodieAssistant Principal
Bill MooreMathematics
Janet MooreK5 Teacher
Joseph MoralesPersonal Care ParaProfessional
Natasha MoralesBuilding Assistant
Yaliza MoralesEnglish Language Arts
Yolanda MoralesSecretary
Melissa Morales-Vazquez2nd Grade Teacher
Tara MorcomLiteracy Coach
Elaine Moreno-HernandezCommunity Education Liaison
Jennifer Morgan5th Grade Teacher
Rose MorganInstructional Coach
Glenn MorrellScience
Karen MorrisetteEnglish Language Arts
Jacqueline Morrison2nd Grade Teacher
Derek MortonElective
Kelly MoserEnglish Language Arts
John MoslanderSpecial Services
Laurie MossoBuilding Assistant
Stephanie MoweryArt
David MoweryGuidance Department
Vicki MoyerParaprofessional
Darlene MoyerBuilding Assistant
Stephanie MoyerSpecial Services
Patrick MuenchScience
Brianne Mull DelaneyInstructional Coach
Theresa MulladyFood Services
Travis MummaHealth/Physical Education
Thomas MummaMusic
Carl MummertSocial Studies
Allison MummertSpecial Services
Chris MurdochSpecial Services
Amy MurdochInstructional Coach
Rebecca MurphyELL
Julianne MurphyBuilding Assistant
Amber MurphyK5 Teacher
Elizabeth MurphySpecial Services
Gail Murray4th Grade Teacher
Victoria MyerK5 Teacher
Sonya MylinELL
Talia MylinStudent Services
Rebecca NaceEnglish Language Arts
Sherry NaceBusiness Office
Mohammad NajawiPersonal Care ParaProfessional
Ranelle Natoni-Mooney2nd Grade Teacher
Tate NaudascherScience
Angel NazarioPersonal Care ParaProfessional
Jessica Nealon3rd Grade Teacher
Scott NeffResource Officer
Christofer Neidermyer5th Grade Teacher
Benjamin NelsonArt
Frank NelsonScience
Ben NewswangerMathematics
Tamara Newton-WeaverSocial Studies
Karen NiehausScience
Brooke NiemannSpecial Services
Teresa NiemannSpecial Services
Mario NievesGuidance Department
Marielis NievesBuilding Assistant
Leroy NocheckMathematics
Natalie NoltEnglish Language Arts
Marwa NooriPersonal Care ParaProfessional
Windy NortonInstructional Coach
Ruth NotisSpecial Services
Jill NunezELL
Elizabeth O'brienInstructional Coach
Bruce O'ByrneHealth/Physical Education
Sara O'DonnellNurse
Christine O'GormanPersonal Care ParaProfessional
Matthew O'SheaSpecial Services
Jeanne OakesELL
Meghan Oakley-HenningOffice of Teaching and Learning
Chelsea OreeEnglish Language Arts
Davin OrlowskiGuidance Department
Hallie OrlowskiGuidance Department
Erin Orr1st Grade Teacher
Marisol OrtegaSecretary
Cynthia OrtegaELL
Miriam Ortega BrownLiteracy Coach
Marisol OrtizBuilding Assistant
Paloma OrtizPersonal Care ParaProfessional
Violeta OrtizELL
Mayra OrtizPreK Paraprofessional
Marco OrtizELL
Christopher OrtizPersonal Care ParaProfessional
Donald OrtmanFacilities
Chad OrtmanFacilities
Justin OstoforoffFacilities
Suzanne OtthoferBuilding Assistant
Ryan Owens2nd Grade Teacher
Quintin OwensGuidance Department
Evelyn PachecoStudent Services
Laury PachecoOffice Staff
Tiffany PaganPersonal Care ParaProfessional
Magally PaganFood Services
Andy PaineSocial Studies
Danielle Painton5th Grade Teacher
Gabriel PaintonSocial Studies
Maribeth PaisleyELL
Wendel PaisleySocial Studies
Danielle PalmerELL
Lisa PannoneK4 Teacher
Stella PapademetriouSpecial Services
Marisol ParedesPersonal Care ParaProfessional
Linda ParkerSecretary
Joshua ParmerSocial Studies
Sabrina ParragaGuidance Department
Lugene PaskerFood Services
Loreen PattersonNurse
Angela PattersonLiteracy Coach
Matthew PavelkoMusic
Howard PayneBuilding Assistant
Frank PayneScience
Ashley PayonkSpecial Services
Crist PeacheyMathematics
Amanda PearsonMathematics
Karen PeifferSpecial Services
Michael PeirceMathematics
Jasmin PenaFood Services
Tiffani PeoplesELL
Maureen PeraltaELL
Yaritza PereiraPreK Paraprofessional
Whitney PerezBuilding Assistant
Maria PerezSecretary
Claribel PerezFood Services
Alisha PerezSecretary
Militza PerezParaprofessional
Alex Perez5th Grade Teacher
Barbara PerisBuilding Assistant
Judy PerisFood Services
Marilyn PerryK4 Teacher
Sharon PerryELL
Christopher PerrySocial Studies
Kelly PetersLiteracy Coach
Mary Grace PetersPreK Paraprofessional
Elizabeth PfefferSpecial Services
Lynn PfeilSpecial Services
Rita PicklesPersonal Care ParaProfessional
Jennifer Pipkin5th Grade Teacher
Allyson Plasterer3rd Grade Teacher
Jamie Plaza1st Grade Teacher
Michele PletcherDean
Nancy PolancoOffice Staff
Pauline PolaskiLibrary/Media ParaProfessional
Michelle Pomraning4th Grade Teacher
Evelyn PontzSecretary
Michelle PontzSpecial Services
Richard PoolScience
Justin Poole5th Grade Teacher
Andrea Pope5th Grade Teacher
Courtney PortaroPersonal Care ParaProfessional
Christina PortelliHealth/Physical Education
Doug PorterMathematics
Carol PowellOffice of the Superintendent
Meredith Powell2nd Grade Teacher
Suzanne PresleySpecial Services
Paul PribulaScience
Sheri PriddyELL
Stephanie ProctorFood Services
Travis ProctorHealth/Physical Education
Matthew PrzywaraBusiness Office
Bettina PughBuilding Assistant
CarolLee PyferEnglish Language Arts
Amanda QuijadaBuilding Assistant
Elizabeth QuinonesOffice of Teaching and Learning
Carmen QuinonesFood Services
Jeremy RaffOffice of Teaching and Learning
Luz RamosBuilding Assistant
Denile RamosPersonal Care ParaProfessional
Mariasol RamosLibrary/Media ParaProfessional
Yahaira RamosNurse
Melissa RamosHome and School Visitor
Gina Ramos1st Grade Teacher
Catherine Ramos-SimeSecretary
Jill Ranck1st Grade Teacher
Scott RanckPrincipal
Elizabeth Ranck2nd Grade Teacher
Scott RanckAssistant Principal
Kristy Rankin3rd Grade Teacher
Damaris RauOffice of the Superintendent
Karen RauPersonal Care ParaProfessional
Daniel RavePersonal Care ParaProfessional
Janet RawleighMusic
Lakshmi RayavarapuLibrary/Media ParaProfessional
Andrew ReadScience
Jessica Recknagel3rd Grade Teacher
Patrice ReedSpecial Services
Karen ReenSpecial Services
Justin ReeseAssistant Principal
Matthew Reichenbach3rd Grade Teacher
Amy ReisPersonal Care ParaProfessional
Stephanie RendlerBuilding Assistant
Rachel RenningerELL
Stephanie Renninger-ReiserSpecial Services
Daniel ReraHealth/Physical Education
Donna ResslerSpecial Services
Maria ReyesAthletic Department
Joel ReyesWorld Language
Basilia Reyes MarteFood Services
Jimena Reyes RuizPersonal Care ParaProfessional
Colleen ReynoldsSpecial Services
Kimberly ReynoldsBusiness Office
Tina RhoadsPersonal Care ParaProfessional
Melissa RhynesSecretary
Yvonne RichardsSecretary
Ellen RichardsonELL
Marsha RiddickStudent Services
Kristen RiderHealth/Physical Education
Cathy RineerELL
Katie RineerSpecial Services
Tressa Rios2nd Grade Teacher
Anna RiosNurse
Rebecca Ritter1st Grade Teacher
Cara RivardBuilding Assistant
Rigo RiveraWorld Language
Adelaida RiveraPersonal Care ParaProfessional
Jocelyn RiveraBuilding Assistant
Karla RiveraBusiness Office
Arlene RiveraBusiness Office
Adriana RiveraFood Services
Eneida RiveraBuilding Assistant
Marisol RiveraBuilding Assistant
Carlos RiveraTeam Leader
Lisette RiveraStudent Services
Ashley RiveraOffice of Directors
Virginia RiveraBuilding Assistant
Amber RiveraBuilding Assistant
Marisabel RiveraBuilding Assistant
Diosanny Rivera-PlacidoEnglish Language Arts
Sonia Rivera-SantiagoBuilding Assistant
Marisol Rivera-SheafferBuilding Assistant
Stephanie RobertsSpecial Services
Darlene RobinsonPreK Paraprofessional
Krista Robinson2nd Grade Teacher
Cory RobisonSocial Studies
Carlos RodriguezFacilities
Isaias Rodriguez4th Grade Teacher
Jamie RodriguezEnglish Language Arts
Joanna RodriguezPersonal Care ParaProfessional
Xiomara RodriguezFood Services
Jose Rodriguez5th Grade Teacher
Maribel RodriguezFood Services
Diana RodriguezOffice of Teaching and Learning
Rebecca RodriguezSecretary
Noemi RodriguezPersonal Care ParaProfessional
Jeanette Rodriguez RiveraParaprofessional
Thomasina Rodriguez UpiaFood Services
Emily RoggieSpecial Services
Daria RohrerELL
Dawn RohrerTransportation
Norma RomanELL
Alexis RomanSpecial Services
Elaine RomeroSpecial Services
Ted RomichHealth/Physical Education
Kelley RomynMathematics
Maria RonneburgerELL
Rita RosarioPersonal Care ParaProfessional
Edwin RosarioSecretary
Lurianiz RosarioPersonal Care ParaProfessional
Marisa RosemelliaScience
Kimberly RoweK4 Teacher
Carmen RoweOffice of Teaching and Learning
Maryellen RowenELL
Rachel RuarkPersonal Care ParaProfessional
Holly RubickOffice of Teaching and Learning
Thomas RudyComputer Science
Harrison RuetimanSpecial Services
Rebecca RugglesPreK Paraprofessional
David RuizResource Officer
Gail RulenzPersonal Care ParaProfessional
Yaritza Rullan QuilesOffice of Talent and Employee Engagement
Debra RyeSecretary
Nicole SadaphalParaprofessional
Noor SadeqPersonal Care ParaProfessional
Idanisis Sadler3rd Grade Teacher
Mary SahdPreK Paraprofessional
Benjamin SaldanaELL
Nyeasha SalimDean
Karl SalisburySpecial Services
Laurie Sallie3rd Grade Teacher
Melanie Sanchez2nd Grade Teacher
Betsy SanchezFood Services
Esbelida SanchezFood Services
Karen SandersSocial Studies
Karen SandtPersonal Care ParaProfessional
Kari Sangrey1st Grade Teacher
Marijo Sanson4th Grade Teacher
Kevin SantanaBuilding Assistant
Heather SantanaPersonal Care ParaProfessional
Jenna SantanielloSpecial Services
Kevia SantiagoELL
Brenda SantiagoFood Services
Lizinette SantiagoSecretary
Lilliam SantiagoELL
Rosa SantiagoStudent Services
Claudia SantosPersonal Care ParaProfessional
Keila SantosStudent Services
Sarah SantosSecretary
Agnella SantosBuilding Assistant
Carolyn SatkoSpecial Services
Amie SavidgeWorld Language
Franklin SawdeyBuilding Assistant
Alicia Scalzo3rd Grade Teacher
Paul ScantlingFacilities
Cecelia ScheetzK4 Teacher
Susan ScheibMusic
Katherine SchellingArt
Andrew SchenkBusiness Office
Ilene SchenkelBusiness Office
Donna SchiesMathematics
Bailee SchiesSpecial Services
Melissa SchimpSpecial Services
Amanda Schlee2nd Grade Teacher
Ryan SchlinkmanPrincipal
Laura SchmalhoferMathematics
Barbara SchmidLiteracy Coach
Deborah SchnaderBuilding Assistant
Stacia Schneck2nd Grade Teacher
Karen SchreinerPreK Paraprofessional
Lindsay SchrockWorld Language
Kelly SchuesslerHealth/Physical Education
Thomas Schwalm3rd Grade Teacher
Aubrey SchwalmEnglish Language Arts
Jessica Schwandt5th Grade Teacher
Gretchen Schwartz5th Grade Teacher
Ashli ScottScience
Shavonne Scott3rd Grade Teacher
Anne ScoufalosELL
Beth Scull1st Grade Teacher
Jen SealerSpecial Services
Maribel SedaPersonal Care ParaProfessional
Jeremy SeedorfGuidance Department
Meredith SefcikSpecial Services
Sarourn SenMathematics
Adea SensenigMathematics
Kelvin SensenigSocial Studies
Bernice SepulvedaBuilding Assistant
Ericka Sepulveda AdornoBuilding Assistant
Alyssa SerianniPersonal Care ParaProfessional
Nilda SerranoBusiness Office
Jorge Serrano Lopez1st Grade Teacher
Christine SfercoStudent Services
Lori ShannonHealth/Physical Education
Daphne SharpePreK Paraprofessional
Jason ShaySpecial Services
Rosemary SheafferSpecial Services
Kelsey SheafferEnglish Language Arts
Karen ShelfordK5 Teacher
Terrence ShellBuilding Assistant
David ShellResource Officer
Jason ShenkBusiness Office
Danyell SheplerNurse
Jessica ShermanOffice of Teaching and Learning
Jeffrey ShertsFacilities
Hadia ShertzerParaprofessional
Carolyn ShervinSpecial Services
Karen SherwoodNurse
Jennifer ShifflerSpecial Services
Lori ShipleySpecial Services
Kathleen ShoberSocial Studies
Jonathan ShoffMusic
Ryan Sholtes4th Grade Teacher
Lisa Shopf3rd Grade Teacher
Eva ShoreMathematics
Jamie ShowersStudent Services
Svetlana ShubinskyK5 Teacher
Jill ShultzLiteracy Coach
Jonathan ShultzSocial Studies
Justine Shupp1st Grade Teacher
Nancy Shuptar1st Grade Teacher
Anjelica SiegerMathematics
John SiegristSocial Studies
Angela SierraFacilities
Caroline SierraSecretary
Jessica SiewertSocial Studies
Jessica SiewertSpecial Services
Kathleen SigafoosSpecial Services
Leomery Silva-TavarezWorld Language
Sheena SimmonsStudent Services
Mark SimmsPrincipal
Lisa Sipe5th Grade Teacher
Patricia SirbakFood Services
Ashley SiscoELL
Debra Sisko1st Grade Teacher
Teresa SkidmoreNurse
Victoria SkilesNurse
Faith SkillmanSpecial Services
Jessica SkoneMathematics
Dena SlaterPersonal Care ParaProfessional
Michael SlechtaOffice of Teaching and Learning
Barbara SmentekScience
Shannon SmithOffice of Teaching and Learning
Margaret SmithEnglish Language Arts
Sarah SmithBuilding Assistant
Michael SmithSpecial Services
Rohjae SmithSecretary
Heather SmithSpecial Services
Stephanie SmithMathematics
Timothy SmithHealth/Physical Education
Mary SmoyerSocial Studies
Rebecca SnyderNurse
Laura SnyderInstructional Coach
Christina SnyderOffice of Teaching and Learning
Tiffaney Snyder1st Grade Teacher
Steve SohonyayPrincipal
Alicia SolisSpecial Services
Margarita SotoNurse
Irene SoukasFood Services
Sharen SpadeSpecial Services
Nicki SpannAssistant Principal
Eric SpencerSocial Studies
Amy SpinaSpecial Services
Brittany SpisakSpecial Services
Adonica SpolumMusic
Kelly SpringerK5 Teacher
Brittany StackhouseMathematics
Cindy StagerELL
David StallingsArt
Karen StallingsWorld Language
Jessica StamperPersonal Care ParaProfessional
Sarah Stanitis1st Grade Teacher
Melissa StantonEnglish Language Arts
Sue Stathopulos1st Grade Teacher
Bethann StaufferELL
Amanda SteeleK5 Teacher
Alice SteiertSpecial Services
Tammy SteinhartParaprofessional
Colette StephensMusic
Timothy SternerMusic
Staci StettlerCareer and Technology Education
Jennifer StewartScience
Kristen StiefK4 Teacher
Elizabeth StiefSpecial Services
Rebekah StineMathematics
Linda StoeFood Services
Keith StokesSpecial Services
Jason StoltzfusMathematics
Stacey StoltzfusK5 Teacher
Maria StoneSpecial Services
Amy StonerSpecial Services
Laura StorchSpecial Services
Darina StoverAssistant Principal
Dane Stoyanovitch4th Grade Teacher
Ryan StraloOffice of Teaching and Learning
Michelle StrathmeyerSpecial Services
Mary StrattonELL
Nicholas StraubHealth/Physical Education
James StreetScience
Kerry Stuckert4th Grade Teacher
Darius StuckeyPersonal Care ParaProfessional
Porchea StuckeyBuilding Assistant
Jennifer StumELL
Victoria Stutz2nd Grade Teacher
Lillian StyerFood Services
Brian StyerFacilities
Jessica Styers4th Grade Teacher
Wanda SuarezPrincipal
Ashley SubersLiteracy Coach
Yasmaris Suliveres MartinezPersonal Care ParaProfessional
Chelsey SummersSpecial Services
Tracy SummersBuilding Assistant
Jennifer SumrallSecretary
Dorsey SumrallResource Officer
Kristina SuterSpecial Services
Rachel SuterPersonal Care ParaProfessional
Natalie SwackhamerELL
Danielle SwartzK4 Teacher
Samantha SweigertStudent Services
Aaron SwintonPrincipal
Rachel Tadlock3rd Grade Teacher
Runette Talton-TaylorPreK Paraprofessional
Nicole TarapchakSpecial Services
Dorinda TaylorParaprofessional
Chelsea TeachworthLibrary/Media ParaProfessional
Lawrence TedescoMathematics
Eva TelescoK5 Teacher
Pamela TerryGuidance Department
Selma TestaEnglish Language Arts
Tia ThomasPreK Paraprofessional
Daffney ThomasMathematics
John ThomasPersonal Care ParaProfessional
Maria ThomasScience
Angela ThomasNurse
Joyceann ThomasBuilding Assistant
Stephanie ThomasStudent Services
Jayme Thome-MurchK5 Teacher
Benjamin ThompsonSpecial Services
Lisa TillotsonBuilding Assistant
Luz TiruLibrary/Media ParaProfessional
Thomas ToczekGuidance Department
Ashley Toms1st Grade Teacher
Dwayne ToolesTeam Leader
Sothearath Topper4th Grade Teacher
Joseph TorresDean
Lizette TorresFood Services
Jazmin TorresAssistant Principal
Johanna TorresPreK Paraprofessional
Emily TorresPreK Paraprofessional
Nilsa TorresFood Services
Ivonne Torres-OrtizNurse
Marcia TowersSpecial Services
Kevin TraylorSpecial Services
Angel TrevinoSpecial Services
Laura TrimbleInstructional Coach
Laura TrimbleK5 Teacher
Linda TrimbleNurse
Brenda TroopBusiness Office
Donald TrostPrincipal
Laura TrottaSpecial Services
Katherine TroutPersonal Care ParaProfessional
Kristi TruittEnglish Language Arts
Jenine TurnerSecretary
Lori TurnpaughPersonal Care ParaProfessional
Estevanny TurnsOffice of Talent and Employee Engagement
Stacy TusingHealth/Physical Education
Deborah UlrichFood Services
Nichole UnderwoodLibrary/Media ParaProfessional
Virginia VagnarelliArt
Kaylene ValenciaK5 Teacher
Lauren Valentine3rd Grade Teacher
Amanda Van LaarArt
Kristin Van LentenELL
Jennifer VaranoWorld Language
Jennifer VargaPrincipal
Lisa VassorSpecial Services
Lisa VazquezELL
Ana VazquezCommunity Education Liaison
Yvette VazquezSpecial Services
Wilma Vazquez PerezFood Services
Angel Vazquez-DiazBuilding Assistant
Melinda Vazquez-MarkleySpecial Services
Nilda VegaBuilding Assistant
Jessica Vega-OrtizSpecial Services
Jennifer VeitAssistant Principal
Judith VeitiaSocial Studies
Nancy Velazquez1st Grade Teacher
Abigail Velez-RiveraBuilding Assistant
Holly Viau2nd Grade Teacher
Vita VirayPreK Paraprofessional
Maureen VogelSocial Studies
Dareth Von GehrK4 Teacher
Sheila VosburgSpecial Services
Katie VrankinELL
Eric WagamanHealth/Physical Education
Andrew WagenerSocial Studies
Korynn Wagner3rd Grade Teacher
Amanda WagnerSpecial Services
Kimberly WallsEnglish Language Arts
Mary WalshPersonal Care ParaProfessional
Heather WardHealth Careers
Karen Ward2nd Grade Teacher
Libby Warner3rd Grade Teacher
Melissa Warren1st Grade Teacher
Derrick WatsonPersonal Care ParaProfessional
Matthew WatsonTheater Arts
Jaime WeaverK4 Teacher
Kyle WeaverScience
Wendy WeaverInstructional Coach
Marilyn Webber3rd Grade Teacher
Kevin WebsterSpecial Services
Justine WebsterScience
Liz WechterSpecial Services
James WeidemoyerOffice Staff
Patrick WeiderSpecial Services
Jane WeigelNurse
Cara WeilMusic
Cynthia WeinholdPersonal Care ParaProfessional
Lakisha WelchArt
Laura WelkSpecial Services
Melinda WellsPrincipal
Adele WellsEnglish Language Arts
William WellsBuilding Assistant
Blair WelshSpecial Services
Amanda WelshK4 Teacher
Demettra WeltersAssistant Principal
Scott WengerArt
Christine Wenger5th Grade Teacher
Jennifer WennerholtK5 Teacher
Joseph WentlingSpecial Services
William WentlingSpecial Services
Laura WernerMathematics
Ryan WertmanGuidance Department
Liza WertzOffice of Talent and Employee Engagement
Misty WesnerSpecial Services
Joseph WesolowskiHealth/Physical Education
Michael WestlundPersonal Care ParaProfessional
Jennifer WhalenSpecial Services
Laura WhetstoneELL
Joanna WhitcraftSpecial Services
Kelly WhiteBusiness
Elizabeth White-MonosGuidance Department
Michaela WhitehouseEnglish Language Arts
Nichole WhitemanSpecial Services
Julie WhitneyPersonal Care ParaProfessional
Carol WickenheiserFood Services
Robert WiedemerMusic
Kathleen WiercinskiPrincipal
Tracy WilcoxScience
Lindsay Will HersheyPersonal Care ParaProfessional
Patrick Williams3rd Grade Teacher
Hannah WilliamsELL
Angela WilliamsOffice of Talent and Employee Engagement
Tymone WilliamsBuilding Assistant
Alonzo WilliamsPersonal Care ParaProfessional
Angela WilliamsSpecial Services
Jessica WilliamsNurse
Jonathan WilliamsFacilities
Julie WilliamsMathematics
Orlando WilliamsPersonal Care ParaProfessional
Drew WilsonSocial Studies
Amy Jo WilsonSpecial Services
Beverly Wilson5th Grade Teacher
Jessica WilsonSpecial Services
Kelly WilsonFood Services
Kanisa WilsonSecretary
Stacey WilsonELL
Matthew WiltroutDirector
Sandra WinderPersonal Care ParaProfessional
Michelle WingertMusic
Nathan WingertMusic
Rodney WinkelspechtInstructional Coach
Ruth WinneParaprofessional
Amanda WintersK5 Teacher
Kristin WitmerWorld Language
Lisa WolfArt
Eileen WolfeSpecial Services
Jonathan Wolfe1st Grade Teacher
Brent WolfeSpecial Services
Elizabeth WolfeBuilding Assistant
Jennifer WolfordELL
Kelly Wood4th Grade Teacher
Lisa WoodSpecial Services
Adam WoodSocial Studies
William WoodMathematics
Amanda WoodlingPersonal Care ParaProfessional
Jessica WoodsSpecial Services
Karin WoodsBuilding Assistant
Christina Woomer5th Grade Teacher
Lisa WrightSpecial Services
Tyquan WrightBuilding Assistant
Danyzha WrightBuilding Assistant
Margaret WrightPersonal Care ParaProfessional
Amanda WrightSpecial Services
Karen WynnOffice of Teaching and Learning
Valerie WysockSpecial Services
Lori Yeager5th Grade Teacher
Gerald YeagleyHealth/Physical Education
John YearsleyComputer Science
Ka Yerger1st Grade Teacher
Alyssa Yoder3rd Grade Teacher
Suzanne Yoder5th Grade Teacher
Heather YohnHealth/Physical Education
Lori YoungSpecial Services
Justin YoungMathematics
Margaret YoungNurse
Aaron YurosMathematics
Jeffrey ZankeyFacilities
Chelsea ZapataStudent Services
John ZartmanMathematics
Alejandra ZavalaOffice of Teaching and Learning
Danielle ZeamerHealth/Physical Education
Robert ZerbatoBusiness
Clair ZimmermanFacilities
Emtiaz ZourobPersonal Care ParaProfessional
Emilie Zurlini2nd Grade Teacher