Staff Directory



All SDoL
Central Office
JP McCaskey HS Campus
Hand MS
Lincoln MS
Reynolds MS
Wheatland MS
Martin School
Buchanan ES
Burrowes ES
Carter & MacRae ES
Fulton ES
Hamilton ES
King ES
Lafayette ES
Price ES
Ross ES
Washington ES
Wharton ES
Wickersham ES
Buehrle Alternative
Phoenix Academy



Melanie AbneyGuidance Department
Arthur AbromOffice of Teaching and Learning
Rose Acevedo1st Grade Teacher
Maritza AcevedoPersonal Care ParaProfessional
Timothy AckerK4 Teacher
Kelsey AckerFood Services
Virginia AckiewiczArt
Patricia AcordNurse
Kelly AdamsK3 Teacher
Jennifer AdamsPersonal Care ParaProfessional
Francesco AddeoScience
Bernice AdornoBuilding Assistant
Migdalia AguirreBuilding Assistant
Kimberly Aiken4th Grade Teacher
Amanda Aikens4th Grade Teacher
Hamsa Al SulttaniPersonal Care ParaProfessional
Tanisha AlamoPersonal Care ParaProfessional
Anna AlbertBuilding Assistant
Franklin AlbrechtOffice Staff
Margaret AldahondaFood Services
Theresa Alden1st Grade Teacher
Abby AlexanderSpecial Services
Hind AlfayadhScience
Joanne AlfonsoFood Services
Noemi AliceaPreK Paraprofessional
Steve AllenSpecial Services
Toni Allen-KingScience
Timothy AltieriAssistant Principal
Prisila AmaraBuilding Assistant
Sarah AmbroseMusic
Yolanda AmillSpecial Services
Gezae AndemichaelPersonal Care ParaProfessional
Susanne AndersonOffice Staff
Eric AndersonScience
Aesha AndersonAssistant Principal
Rebecca AndersonInstructional Coach
Barbara AndrewsPrincipal
Kathy AntolGuidance Department
April AnzulesSecretary
Jose AnzulesSecretary
Ana ArmanzaSecretary
Kayla ArmstrongHealth/Physical Education
Jeanette ArnoldHealth/Physical Education
Alexander Aronson3rd Grade Teacher
Maria ArredondoSecretary
Christina ArthurLearning Support
Alexandra AsencioPersonal Care ParaProfessional
Yashira AshbyOffice of Teaching and Learning
Hiltrud AshbyFood Services
Jennifer AshcroftArt
Lisa Atchison-TaylorSpecial Services
Katherine AtkinsonSpecial Services
Tammra AugelloFood Services
Scott Aukamp2nd Grade Teacher
Caitlin AverillSpecial Services
Rebeca AvilesBuilding Assistant
Christie AvilesPreK Paraprofessional
Jessica AyalaSpecial Services
Iris AyalaSecretary
Tanisa AyalaFood Services
Melany AyalaPersonal Care ParaProfessional
Destiny BabbInstructional Coach
Joel BacharachInstructional Coach
Laura BadorfSpecial Services
Nicole BairParaprofessional
Ty BairSocial Studies
Susan BakerPreK Paraprofessional
Joyce BakerFood Services
Heather BalayMusic
Amarilis BaldallaqueBuilding Assistant
Audrey BanzhafSpecial Services
Gabriela BarberiaBuilding Assistant
Jennifer BarbuscaEnglish Language Arts
Troy BarbuscaSocial Studies
Kerrin BarelliArt
Ellen BarleyELL
Joshua BarnasEnglish Language Arts
Danielle BarnettMathematics
Jeffrey BarningerSocial Studies
Gail BartleyLibrary/Media ParaProfessional
Maria BasantesStudent Services
Bryan BatesScience
Christine BauerEnglish Language Arts
Laurie BauerNurse
Carol BauerELL
Patricia BauerSocial Studies
Danielle Bauer4th Grade Teacher
Carolyn BauerleSpecial Services
Amanda BayerLiteracy Coach
Charles BeachFacilities
Kimberly BeachFood Services
Amy BeamerStudent Services
A.J. Beamer2nd Grade Teacher
Nelleke BeatsHealth Careers
Kristin BechtelSpecial Services
Brian BechtoldSpecial Services
Susan BeckSpecial Services
Jerri BeckPersonal Care ParaProfessional
Keith BeilerMathematics
Terry BeitzelSpecial Services
Sandra BejaranFood Services
Sylvia BekeleStudent Services
James BenchichSpecial Services
Yulissa BencosmeBuilding Assistant
Karyn BenderLiteracy Coach
Renee BenderFood Services
Karen BendoBuilding Assistant
Joshua BennerHealth/Physical Education
Amy BergerBuilding Assistant
Amy BerkleyAssistant Principal
Stephanie BernardHuman Resources
Gregory Bernhardt2nd Grade Teacher
Giselle BerriosSpecial Services
Maria BertonciniELL
Karla Besecker-GoldbachPersonal Care ParaProfessional
Emily BetancourtArt
Kathy BeyerArt
Terry BiechlerFood Services
Cheryl BiersMathematics
Mitchel Billek3rd Grade Teacher
Addie BirdELL
Erikka BishopMathematics
Jessica BitnerHome and School Visitor
Pamela BlackK4 Teacher
Jacques BlackmanStudent Services
Kristopher BlairScience
Abby BlakeEnglish Language Arts
Rosene BlantzPersonal Care ParaProfessional
Amanda BlaszInstructional Coach
Scott BlazinaFacilities
Laura BleacherScience
Amy BleacherPersonal Care ParaProfessional
Karen BleacherMathematics
Kimberly BleeckerBuilding Assistant
Jaclyn BlochSpecial Services
Mary BloodSpecial Services
Wesley BlymireArt
Jennifer Boaman5th Grade Teacher
Sara BobeckSpecial Services
Kristi Boehm3rd Grade Teacher
Kelly BoettgerELL
Dana BolibruchEnglish Language Arts
Gregory BolibruchHealth/Physical Education
Joanne BoltzEnglish Language Arts
Patricia BonillaMathematics
Brian BonnerHealth/Physical Education
Kathleen BooseSpecial Services
Christopher BoothHealth/Physical Education
Dawn BootsBuilding Assistant
Lisa BootsSecretary
Janet BorghiELL
Nathan BoringArt
Jeniffer BoschBuilding Assistant
Stephanie BowmanHealth Careers
Julia Boylan4th Grade Teacher
Johanna Boyle-ZekanyScience
Kimberly Brandstedter5th Grade Teacher
Gaylen BrayArt
Lori Brechbill BergeyInstructional Coach
Brian BrennanMathematics
Stephanie BrewerInstructional Coach
Elizabeth BricknerLiteracy Coach
Heather BricknerParaprofessional
Stephanie BridgehouseGuidance Department
Kerry BriggsMathematics
Kathy BrinkmanFood Services
Aleisha Brixius2nd Grade Teacher
William BroaddusMusic
Sue Broaddus1st Grade Teacher
Susan BrooksELL
Mario BrownEnglish Language Arts
Cheryl BrownBuilding Assistant
Alison BrowningWorld Language
Don BrubakerScience
Rachel BrumbachEnglish Language Arts
Tiffany BrunnerGuidance Department
Christina BuchmoyerK4 Teacher
Taylor BuckSpecial Services
Brent BuckwalterSpecial Services
Jeanine BuckwalterSpecial Services
Renee BuehlerBusiness Office
Amy BuntingSpecial Services
Nicholas BurcherMusic
Kelsey BurkhartSpecial Services
Kelly BurkholderCommunity Relations Office
Jed BurkholderSocial Studies
Chad BurkholderEnglish Language Arts
Brenda BurleyNurse
Robert BurnheimerEnglish Language Arts
Catherine BurtonDigital Print and Resource Specialist
Catherine BurtonLibrary/Media ParaProfessional
Matthew BushongLibrary/Media ParaProfessional
William BussDigital Print and Resource Specialist
Jay ButterfieldOffice of Teaching and Learning
Matthew ByeMathematics
Audra Byerly2nd Grade Teacher
Robin ByersPersonal Care ParaProfessional
Michele ByersLiteracy Coach
Courtney Byers-NowakSpecial Services
Marie BylerAssistant Principal
Kyle BylerSocial Studies
Martha BynumEnglish Language Arts
Elizabeth Cabrera PaganSecretary
Daniel CabrolScience
Michelle CainBuilding Assistant
Colleen CalcagniGuidance Department
Samantha Calderon5th Grade Teacher
Arisleyda CalderonOffice Staff
David CalenderDigital Print and Resource Specialist
Elba CamachoFood Services
Yesenia CamejoNurse
Beth CampagnaSpecial Services
Kathleen Campbell4th Grade Teacher
Mildred CamposPersonal Care ParaProfessional
Tung CaoFacilities
Christina CapleSpecial Services
Olimpia CappasK5 Teacher
Jane CapriottiEnglish Language Arts
Danisa CaraballoBusiness Office
Nitza CaraballoPersonal Care ParaProfessional
Alecia Carcamo5th Grade Teacher
Quinn CarlockPersonal Care ParaProfessional
Ynes CarmonaPersonal Care ParaProfessional
Betsaida Carmona4th Grade Teacher
Angela CarpenterSpecial Services
Karen Carr2nd Grade Teacher
Eileen CarrascoBuilding Assistant
Nicole Carrion ColonFood Services
Diane CarrollArt
Keith CarrollStudent Services
Eva CartagenaFood Services
Alyce CarterPersonal Care ParaProfessional
Tracie CarterSpecial Services
Taylor Casey5th Grade Teacher
Amanda CashSpecial Services
Jaymie CashdollarLibrary/Media ParaProfessional
John CassidySpecial Services
Sabrina CastroOffice of Teaching and Learning
Michelle CavallaroEnglish Language Arts
Nicole ChamberlinPersonal Care ParaProfessional
Yip ChanEnglish Language Arts
Brandi ChapinK5 Teacher
Jody CharlesELL
Jennifer CharlesSpecial Services
Stephany CharlesParaprofessional
Lenore Charnock3rd Grade Teacher
Lindsey Chillot5th Grade Teacher
Jackie ChurchillSpecial Services
Deo ChuwanELL
Jannira CiriloPersonal Care ParaProfessional
Amy CisneyPersonal Care ParaProfessional
Alanna ClarkMathematics
Rosita ClausellELL
Denise ClausenK5 Teacher
Meggie CliffordSpecial Services
Erin Coble-SullivanEnglish Language Arts
Beth CoderGuidance Department
Yadira CoelloPersonal Care ParaProfessional
Bertha ColePersonal Care ParaProfessional
Leida Collazo BurgosBuilding Assistant
Emma ColonBuilding Assistant
Jose ColonBuilding Assistant
Myrna ColonBuilding Assistant
Vanessa ColonTransportation
Angel ColonDirector
Roxanna ColonPersonal Care ParaProfessional
Alejandrina ColonBuilding Assistant
Gail ColonSpecial Services
Justine ColvinSpecial Services
Martha ColyerGuidance Department
Erin ConahanStudent Services
Yvonne Condoluci5th Grade Teacher
Anastasia ConiELL
Stephanie ConroyEnglish Language Arts
Kate Constein2nd Grade Teacher
Katie Conway4th Grade Teacher
Mary CookSpecial Services
Lynette CoonSpecial Services
Matthew CoonanEnglish Language Arts
Elizabeth Cooper4th Grade Teacher
Rosa CooperSpecial Services
Jon CooperElective
Ian CooperSpecial Services
Petra CoraBuilding Assistant
Branden CorbettBuilding Assistant
Ada CorbinPersonal Care ParaProfessional
Maria CoronadoPersonal Care ParaProfessional
Keith Corrigan5th Grade Teacher
Leah CorriganGuidance Department
Melissa Corrigan3rd Grade Teacher
Marshal CortesSecretary
Tricia Cortes1st Grade Teacher
Jasmin CottoBuilding Assistant
Marie CowanSocial Studies
Heather CoxPersonal Care ParaProfessional
Janess Crawford4th Grade Teacher
Milan CredleSpecial Services
Zuleika CrespoPersonal Care ParaProfessional
Ann CrillSpecial Services
Angela Crook3rd Grade Teacher
Roger CrosbyBuilding Assistant
Jessica CrosbyBusiness
Nancy Crothers2nd Grade Teacher
Christine Crucitt1st Grade Teacher
Carlos CruzScience
Tammy CruzBuilding Assistant
Kimberlee CruzAssistant Principal
Margarita Cruz OcasioFood Services
Katherine Cruz RodriguezWorld Language
Agustin CuascutWorld Language
Kathleen CuevasFood Services
Martha CullenELL
Jarvis CummingsBuilding Assistant
Shelby CunninghamAssistant Principal
Mary CunninghamOffice of the Superintendent
Arisellie CupelesBuilding Assistant
Shari CurrySocial Studies
Carrie DaltonPersonal Care ParaProfessional
Tracy DangroFood Services
Margarita DardenHome and School Visitor
Margaret DarlingEnglish Language Arts
William Darras5th Grade Teacher
Kevin Dawkins5th Grade Teacher
Gladys De La CruzPersonal Care ParaProfessional
Melissa DeacesPersonal Care ParaProfessional
Benjamin DeardorffScience
Virginia DeckMathematics
Michelle DeEmilioGuidance Department
Erika Deeter1st Grade Teacher
April DeibertK5 Teacher
Guillermina DeJesusScience
Chantelle DelaneyEnglish Language Arts
Milta DelgadoEnglish Language Arts
Colleen DennisSpecial Services
Yvonne DennisonAthletic Department
Yvonne DennisonBuilding Assistant
Andrea DenseK3 Teacher
Garrett Derr2nd Grade Teacher
Courtney DeverSpecial Services
Debora DeVitryELL
Mindy DevlinSpecial Services
Puspa DhakalBuilding Assistant
Sherry Diak-Smith3rd Grade Teacher
Lynn DiamantoniK4 Teacher
Angelita DiazFood Services
Maritza DiazFood Services
Yamilette Diaz BarreroWorld Language
Michelle DickinsonWorld Language
Rebecca DiluzioSpecial Services
Danielle DiNicolaSpecial Services
Steven DinnocentiGuidance Department
Susan DiNovisSpecial Services
Pamala Dipretore1st Grade Teacher
Angela DiTomassoSpecial Services
Cindy DittmanSpecial Services
Brian DobbsPersonal Care ParaProfessional
Michael DodsonTeam Leader
Doreen Dogan4th Grade Teacher
Suzanne Donato4th Grade Teacher
Katharine Donnan3rd Grade Teacher
Maxwell DonnellySpecial Services
Deanne Doom2nd Grade Teacher
Theresa DosterWorld Language
Michael DoupeSpecial Services
Natasha DraytonCareer and Technology Education
Jessica DruryPersonal Care ParaProfessional
Joyce DucatiHuman Resources
Jennifer DuganGuidance Department
Marylynne DukeELL
Allison Dulaney1st Grade Teacher
Melba DurantLibrary/Media ParaProfessional
Cindy EachusPersonal Care ParaProfessional
Kristan EannonePersonal Care ParaProfessional
Gertrudis EasterlingGuidance Department
Shirley EbelharBusiness Office
Kristine EbersoleK4 Teacher
Trudy EbyInstructional Coach
Lorraine EbyHealth/Physical Education
Krista EbySpecial Services
Sherie EckardtSpecial Services
Bryan EckmanHealth/Physical Education
Ronald EckmanArt
Barbara EckmanPersonal Care ParaProfessional
Karen EichelbergerFood Services
Mary EkSpecial Services
Joy EkeELL
Lisa EldridgeStudent Services
Brian EliasElective
Michael ElligsonSecretary
Wesley Emlet4th Grade Teacher
Alisha EnglePersonal Care ParaProfessional
Marsha ErismanK4 Teacher
Sara-Joan Eschbach5th Grade Teacher
Edgar EscobarFacilities
Christina EshK5 Teacher
Rachel EshPrincipal
Linda EshlemanEnglish Language Arts
Tyler EspeyMathematics
Milcia EspinosaPersonal Care ParaProfessional
Penny EstradaPreK Paraprofessional
Sarah EvansCareer and Technology Education
Ryan EvansSpecial Services
Denise EvansPersonal Care ParaProfessional
Nicole EwingPersonal Care ParaProfessional
Ashley EwingNurse
Tara FairStudent Services
Jeffrey FairArt
Becky FalconGuidance Department
Brittany Farnish1st Grade Teacher
Jean Farrell2nd Grade Teacher
Paige FasnachtSpecial Services
William FehrScience
Doug FeisterSpecial Services
Jeannette FelicianoSecretary
Jessica FelicianoPersonal Care ParaProfessional
Amanda FelixK5 Teacher
Yasmin FernandezPersonal Care ParaProfessional
Virgenmina FernandezPreK Paraprofessional
Maria FernandezBuilding Assistant
Ann Fesenmyer5th Grade Teacher
Donnierae FinksPersonal Care ParaProfessional
Anita FisherFood Services
Jenna FisherSpecial Services
Dalton FittingHealth/Physical Education
Samantha FitzpatrickStudent Services
Kathy FleetmanGuidance Department
Dyhalma FloresNurse
Debra FloryBuilding Assistant
Tracy FlowersSecretary
Jordan FoleyBuilding Assistant
Devon ForbesStudent Services
Sheanna ForbesPersonal Care ParaProfessional
Mary ForsterEnglish Language Arts
Kenneth ForsterBusiness
Erin FosterLiteracy Coach
Deborah FraileyParaprofessional
Stephanie FrankhouserBuilding Assistant
Maria FrederickSpecial Services
Cynthia FreemanHealth/Physical Education
Christine FreyEnglish Language Arts
Dana FreyELL
Andrew FriedlundScience
Jennifer FritschDigital Print and Resource Specialist
Matthew FuddyScience
Lisa Fulginiti2nd Grade Teacher
Cathy FunderwhiteDigital Print and Resource Specialist
Amanda FunkInstructional Coach
Courtney FunkSpecial Services
Holly FunkK5 Teacher
Sandra GadberryMathematics
Troy GadberrySpecial Services
Shawn GainerSpecial Services
Alex GainerPersonal Care ParaProfessional
Stephen GalloSpecial Services
Jade GammacheK5 Teacher
Ann GanttSpecial Services
Alma GantzSecretary
Kim Gantz1st Grade Teacher
Jaclyn Gantz4th Grade Teacher
Tami Garber4th Grade Teacher
Nilsa GarciaSecretary
Scarleth GarciaSecretary
Aracelis Garcia-TorresSecretary
Jared GarnerScience
Nicole Garner2nd Grade Teacher
Katie GarrettSpecial Services
Jessica GarriganInstructional Coach
Amanda GartmanSecretary
Suzanne GarveySpecial Services
Brandais GaryGuidance Department
Arlene GarzaSecretary
Jamye GastonK4 Teacher
Bianca GattoSpecial Services
Julie GebhardK4 Teacher
Trina GebhartFood Services
Audrey Gegg2nd Grade Teacher
Gaile GehmanHealth/Physical Education
Andrew GehringScience
Melissa Geibe-NashLiteracy Coach
Stacey GeiterMusic
Christina GeitnerEnglish Language Arts
Lindsay GemmillEnglish Language Arts
Rose GentileELL
Dane GerhartWorld Language
Amanda GesnerStudent Services
Joseph GettleTeam Leader
Megan Gibbs3rd Grade Teacher
Lisa GingrichMathematics
Robin Ginther1st Grade Teacher
Richard GishFacilities
Krista Gitke4th Grade Teacher
Michael GiulianoMathematics
Quirine Gladwish5th Grade Teacher
William GleasonFacilities
Deborah GlennSpecial Services
Andrea Glick1st Grade Teacher
Teresa GlickGuidance Department
Debra GloverSpecial Services
Arielle GoellnerScience
Kelly GoinsK3 Teacher
Dionne GoldenPersonal Care ParaProfessional
Jodie GolicherPersonal Care ParaProfessional
Monique GomezScience
Raul GonzalezPersonal Care ParaProfessional
Sasha GonzalezBuilding Assistant
Nidia GonzalezParaprofessional
Jeanne GoodPersonal Care ParaProfessional
Jonathan GoodSpecial Services
Keith GoodFacilities
Craig GoodSpecial Services
Jacalyn Good-Mullin1st Grade Teacher
Sarah GordonELL
Dominique Gordon3rd Grade Teacher
Julius GoslinSpecial Services
Richard GossFacilities
Elsa GoycoBuilding Assistant
John GrabBusiness Office
Kathryn GrabarekEnglish Language Arts
Elizabeth GrahamEnglish Language Arts
Nicole Grainer5th Grade Teacher
John GrauperaCareer and Technology Education
Yara GrauperaELL
Elane GraySecretary
Laurie GraySpecial Services
Tammy GreenFood Services
Mary GreenK5 Teacher
Kristin Greenawalt4th Grade Teacher
Kyle GreenholtMathematics
Lindsay GreggStudent Services
Michelle GregorSpecial Services
Rhauni GregoryEnglish Language Arts
Phillip GriffithSpecial Services
Sherry GriffyNurse
Marian GrillAssistant Principal
Krista GrimmELL
Krista GroffSpecial Services
Meagan GroffSocial Studies
Vicki Groff1st Grade Teacher
Adrienne Groff2nd Grade Teacher
Jamie GrotheySocial Studies
Kelly GroveSpecial Services
Heather GrunowParaprofessional
Denise Guilbault-DoughertyELL
Lynn GuilesEnglish Language Arts
Ann Marie GunselmanSpecial Services
Jezerel Gutierrez3rd Grade Teacher
Andres GutierrezBuilding Assistant
Jose GuzmanFacilities
Kristen HaaseELL
Amanda Hackenburg1st Grade Teacher
Susan Hagel3rd Grade Teacher
Samantha HahnMusic
Vickie HainbachStudent Services
Danielle HaleySpecial Services
Talita HallPersonal Care ParaProfessional
Gail HallK4 Teacher
Jennifer HallSpecial Services
Sharon HambrickK5 Teacher
Linda HambySpecial Services
Nikole HampleELL
Charles HampleSpecial Services
Valerie Hancik4th Grade Teacher
Anjelica HandleyMathematics
Mark HaneyStudent Services
Grace HanleySocial Studies
Sandra Hanna1st Grade Teacher
Alynne HansonEnglish Language Arts
Howard HansonWorld Language
Sharia HardingPersonal Care ParaProfessional
Lisa HardwigOffice of Teaching and Learning
Kerry HarneySpecial Services
Jody HarnishHuman Resources
Brian HarrisHealth/Physical Education
Vanessa HarrisPreK Paraprofessional
Steven HartMusic
Barbara HartmanInstructional Coach
Danielle HartranftSpecial Services
Cheryl HausScience
Janessa HauserPersonal Care ParaProfessional
Amanda HaverSpecial Services
Shannon HawkAssistant Principal
Steven HeffnerMathematics
Jennifer HeiserK4 Teacher
Aura HeiseyAssistant Principal
Barbara Heister1st Grade Teacher
Susan HelfandELL
Kathleen HelmSecretary
Carole HelmK5 Teacher
Greg HendersonHealth/Physical Education
Jean HenryPersonal Care ParaProfessional
Kari HermelingELL
Letitia HernandezHome and School Visitor
Jenny HernandezOffice of Teaching and Learning
Linda HernandezArt
Wanda HernandezStudent Services
Jenny HernandezStudent Services
Stacy Herr2nd Grade Teacher
Wanda HerreraAthletic Department
Brittany Herron3rd Grade Teacher
Lois HessSpecial Services
Gary HessPrincipal
Jonathan HessMathematics
Christopher HessMathematics
Adam HessScience
Katie HessNurse
Matthew HessionMathematics
Brandon HeuyardSocial Studies
Tina HicksFood Services
Travis HildebrandSpecial Services
Ken HillArt
Martin HillPersonal Care ParaProfessional
Mariah HillikerSpecial Services
Amber HiltOffice of Teaching and Learning
David HinnenkampGuidance Department
Ryan HippEnglish Language Arts
Elia HironimusStudent Services
Tamesa Hock3rd Grade Teacher
Brett Hoffman3rd Grade Teacher
Renee Hoffman2nd Grade Teacher
Sean HoganEnglish Language Arts
Kelsey HoganSpecial Services
Julie HoinELL
Beth HollenbergMusic
Leah HollingerHealth/Physical Education
Mark HolmanHuman Resources
Suzie HolubekHealth/Physical Education
Karla Honeywell4th Grade Teacher
Brian HookTeam Leader
Gordon HooverHealth/Physical Education
Eric HooverELL
Camille HopkinsPrincipal
Cheryl HornHuman Resources
Brittney HorstLiteracy Coach
Tyler HorstSocial Studies
Kenneth HorstMusic
Philip HostetterGuidance Department
Margaret HottensteinBuilding Assistant
Jessica Houde5th Grade Teacher
Steven HousemanSocial Studies
Denisia HoustonHealth/Physical Education
Kristen HoutzSpecial Services
Sarah HoweWorld Language
Amanda Howell5th Grade Teacher
Katherine HowellELL
Julia Howells3rd Grade Teacher
Bryan HowerComputer Science
Luz Hoyos2nd Grade Teacher
Heather HuberELL
Yvonne HuegelFood Services
Roberta HugarNurse
David HughesFood Services
Michelle HullScience
Christina Hunsicker2nd Grade Teacher
Joshua HunterSpecial Services
Scott HurrelbrinckOffice Staff
Edwin HurstonElective
Melissa Hutchinson5th Grade Teacher
Sonya HutchisonELL
Amanda HuttonMathematics
Carol HylenSpecial Services
Abbie IceBuilding Assistant
Stephen IlgenfritzSocial Studies
Robin IngramBusiness Office
Kimberly IngramSpecial Services
Natalie InjaianSpecial Services
Stephen IovinoActing Director
Jennifer IrizarrySpecial Services
Jennifer IrizarrySecretary
Loretta IrvinEnglish Language Arts
Justin JaccinorFood Services
Courtney JacksonEnglish Language Arts
Philip JagoOffice of Teaching and Learning
Rebecca JahnkeCareer and Technology Education
Jessica Janis3rd Grade Teacher
Daniel JarrettFacilities
Edward JaussEnglish Language Arts
Ania Jean-LouisPersonal Care ParaProfessional
Heather Jenkins3rd Grade Teacher
Derek JenningsSocial Studies
Jennifer JesbergerGuidance Department
Lisa JimenezELL
Bill JimenezPrincipal
Ann JohnsonBusiness Office
Jennifer JohnsonCareer and Technology Education
Joy JohnstonNurse
Susan JonesELL
Brenda JonesBuilding Assistant
Travis Jones4th Grade Teacher
Georgia JonesELL
Shelly JonesHuman Resources
Elyse JurgenScience
Christine JusinoFood Services
Stacy KainPrincipal
Jessica Kalbach5th Grade Teacher
Kristen KaminskiELL
Georgia KatsouridesMusic
Mary Kauffman2nd Grade Teacher
Surinder KaurSpecial Services
Chrysanthi KearesMathematics
Nicole KeaysSpecial Services
Christine KeeferMusic
Justin KeeferSocial Studies
Matthew KeelerSpecial Services
Christopher KeelerSpecial Services
Christopher KeelerStudent Services
Karl KeelerSpecial Services
Austin KeenanWorld Language
Josiah KeenePrincipal
Keith KehrMusic
Edward KelleherSocial Studies
Gail KellerStudent Services
Gail KellerNurse
Kirsten Kelley-HooverELL
Amy Kelly1st Grade Teacher
Kirsten Kelsey1st Grade Teacher
Kerry Kendig4th Grade Teacher
Salinda Kendig2nd Grade Teacher
Johanna KennedySpecial Services
Shirley KenseyInstructional Coach
Kathy Keys-LudwigK5 Teacher
Joanne KilbyBusiness Office
Emily KileGuidance Department
Christine KileELL
Kelly KillianSpecial Services
Beth KimbelSpecial Services
Gabriela KingBuilding Assistant
Jasmyne King-SmithStudent Services
Margaret KinneFood Services
Patricia KinneFood Services
Tara KirchgessnerArt
Theresa KirchnerGuidance Department
Erik KirchnerSpecial Services
Molly KirchoffMusic
Megan Kirkpatrick-TaveraGuidance Department
Kimberly KlecknerEnglish Language Arts
Lynne KlineFood Services
Kelly Kline3rd Grade Teacher
Sharon KlughSpecial Services
Cris Knaub5th Grade Teacher
Nicholas KoehlerHealth/Physical Education
Matthew KoehlerArt
Bradley Koehler4th Grade Teacher
Kelly KohlmaierSpecial Services
Barbara KomarDigital Print and Resource Specialist
Sigrid Kopf2nd Grade Teacher
Lindsey Kopp1st Grade Teacher
Jennifer KorosecParaprofessional
Angela KoserInstructional Coach
Maria KoskoFood Services
Christine Kowalski1st Grade Teacher
Amanda KraftELL
Florence KraneAssistant Principal
Lisa KrantzSpecial Services
Katherine KrebsSpecial Services
Judy KrebsPersonal Care ParaProfessional
Elizabeth KreckelK5 Teacher
Katherine KreiderPersonal Care ParaProfessional
Jon KreiderFacilities
Desi KresgePersonal Care ParaProfessional
Brenda Krick-MoralesELL
Kirsten KrimmelScience
Amanda Krout4th Grade Teacher
Betsy KuhnsSpecial Services
Kimberly KurauEnglish Language Arts
William KurauSocial Studies
Megan KurtzBuilding Assistant
Ashley KutzMathematics
Karen LabiakArt
Vince LaffertyFacilities
Germine LaJoieFood Services
Christina LampoGuidance Department
Gail Lanas1st Grade Teacher
Nancy LandisPersonal Care ParaProfessional
Santa LandrauFood Services
Dennis LaPorteFacilities
Stephanie LappArt
Jennifer LaudemanK5 Teacher
Steven LauerGuidance Department
Alyssa LaughnerGuidance Department
John LavelleSpecial Services
Abigail LaverySocial Studies
Andrew LaverySocial Studies
Matthew LawrenceArt
Stephanie Learn3rd Grade Teacher
Doris LeeperSpecial Services
Brenda LefeverFood Services
Alyssa Leister2nd Grade Teacher
Wendy LeisterK5 Teacher
Shawn LemkeScience
Gadise LemuPersonal Care ParaProfessional
Patty LeonardSpecial Services
Diane LeonardK3 Teacher
Nathaniel LeonardEnglish Language Arts
Jaime LeveyEnglish Language Arts
Sarah LevineSpecial Services
Dawn LevySecretary
James LewisFood Services
Marissa Lewis4th Grade Teacher
Barbara LewisFood Services
Raymond LewisPersonal Care ParaProfessional
Dung LienFood Services
Danh Lieng-WangEnglish Language Arts
Deborah LillyK5 Teacher
Christine LindenInstructional Coach
Dana LinkeSpecial Services
Corey LipiskoInstructional Coach
Samantha LittleSpecial Services
Linda LivengoodSpecial Services
Linda LobaughFood Services
Kathryn LoferskiOffice of Teaching and Learning
Barbara LombardoBusiness Office
Erica LondonOffice Staff
Jessica LongMathematics
Linda LongOffice of Teaching and Learning
Kirk LongeneckerCareer and Technology Education
Laura LopezK5 Teacher
Beth LopezWorld Language
Ada LopezFood Services
Wilson LopezOffice of Teaching and Learning
Rebecca LopezGuidance Department
Chris LopezStudent Services
Jenna Louderback4th Grade Teacher
Roy LovedayFacilities
Lorie LoweELL
Janie LozadaBuilding Assistant
Vielka LozanoPersonal Care ParaProfessional
Philip LudwigPrincipal
Jasmin LugoSpecial Services
Kelly Lurz2nd Grade Teacher
Kathryn LutzStudent Services
Khoan Ly1st Grade Teacher
Kathleen LynaghSpecial Services
Nathan LyonsScience
Diane MadrigalELL
James MaerzFacilities
Holly Maher1st Grade Teacher
Deana MahlandtEnglish Language Arts
Shaniquia MahorneyBuilding Assistant
Christopher MaiorinoELL
Richard Maisano Sr.Facilities
Ivonne MaldonadoBuilding Assistant
Dialma MaldonadoStudent Services
Griceli Maldonado-SantiagoPersonal Care ParaProfessional
Joan ManchakK5 Teacher
Matthew MandellMathematics
Gabrielle MapponeEnglish Language Arts
Amy MarenickStudent Services
Lauren Marpoe2nd Grade Teacher
Jomayra MarquezSecretary
Yaritza Marrero-RoblesBuilding Assistant
Colleen MarshallOffice of the Superintendent
Lisa MarshallOffice of Teaching and Learning
Joseph MarstellerSpecial Services
Tammy MartelleSpecial Services
Shakia MartinPersonal Care ParaProfessional
Andrea MartinPersonal Care ParaProfessional
Danette MartinBusiness
Judy Martin2nd Grade Teacher
Andrea MartinSpecial Services
Jacqueline MartinGuidance Department
Vanessa MartinArt
Crystal MartinStudent Services
Natalie MartinEnglish Language Arts
Johanna MartinezBuilding Assistant
Melanie MartinezPrincipal
Iris MartinezBusiness Office
Alida MartinezNurse
Ashley MartinezK5 Teacher
Christine MartinezParaprofessional
Anthony MarullaAssistant Principal
Samuel MarvisAssistant Principal
Rebecca Masleh2nd Grade Teacher
Tonya MassarottiK5 Teacher
Karen MastropietroArt
Rebecca MathewLiteracy Coach
Jennifer MatthewsMathematics
Lisa MaurerDigital Print and Resource Specialist
Larry MaysStudent Services
Debra McArdle5th Grade Teacher
Kelly McCallStudent Services
Linda McCandlessBuilding Assistant
Karen McCarthySpecial Services
Meredith McCartyEnglish Language Arts
Peggy McCaugheyParaprofessional
Brian McCloudSocial Studies
Chelsea McCoubrieSpecial Services
Mark McCrackenAssistant Principal
Rebecca McCracken3rd Grade Teacher
Kelly McCulloughELL
Shaun McDonaldStudent Services
Brian McDonaldOffice of Teaching and Learning
Willie McDowellBuilding Assistant
Amanda McFaddenArt
Kimberly McFaddenScience
Elizabeth McGee-Fredericks3rd Grade Teacher
Emily McGraw4th Grade Teacher
Tara McGuirlSpecial Services
Deborah McIlhennyLiteracy Coach
Marvin McIntyreBuilding Assistant
Bernice McKenzieParaprofessional
April McKenzie McPhersonPersonal Care ParaProfessional
Michael McManusFacilities
Shane McManusSpecial Services
Shane McManusHealth/Physical Education
Danielle McMichaelELL
Sue McNamara-SauppPrincipal
Josephine McNeilBuilding Assistant
Stacey McQueen2nd Grade Teacher
Shayne MeadowsMathematics
Jennifer MeadowsMathematics
Dorothy MeckMusic
Claribel MedinaFood Services
Michael MeekinsFacilities
Brett MegeeHealth/Physical Education
Kendra MelendezSpecial Services
Miriam Melendez-Swinton2nd Grade Teacher
Dolores MeltonBuilding Assistant
Antonio MendezScience
Ashley MercadoPrincipal
Timothy MercandettiArt
Joy MeredithPersonal Care ParaProfessional
Eric MesserHealth/Physical Education
Jami MilanovicSpecial Services
Stephanie MilazzoStudent Services
Melissa Miller5th Grade Teacher
Felisa MillerMathematics
Lisa MillerSpecial Services
Larymar MillerNurse
Amy Miller3rd Grade Teacher
Victoria MillerEnglish Language Arts
Lori MillerSpecial Services
Jennifer Miller3rd Grade Teacher
Holly MillerELL
Nathan Miller4th Grade Teacher
Haley MillerSpecial Services
Anthony MillerPersonal Care ParaProfessional
Tammy MillerParaprofessional
Sarah MillerSpecial Services
Kristen MillerSpecial Services
Alicia Miller3rd Grade Teacher
Carson MillerSpecial Services
Amy MillerK5 Teacher
Jennifer MillerSpecial Services
Cheryl MillsSpecial Services
Kristin MincarelliStudent Services
Elyse MinderMathematics
Kim MinichMathematics
Megan MisnikDirector
Virginia MitchellNurse
Michael MitchellMathematics
Richard MitchellArt
Jonathan MitchellAthletic Department
Karah MolesevichSpecial Services
Amy MolinaELL
Jason MolloyHealth/Physical Education
Wendy MoncakEnglish Language Arts
Marci MondockSpecial Services
Jennifer MonkNurse
Myrna MonllorBuilding Assistant
Abby MonsonMathematics
Mayra MontanezSecretary
Elise MontaniSpecial Services
Benjamin MontgomeryPersonal Care ParaProfessional
Janet MooreK5 Teacher
Bill MooreMathematics
Natasha MoralesBuilding Assistant
Yolanda MoralesSecretary
Linda MoralesSecretary
Joseph MoralesBuilding Assistant
Melissa Morales-Vazquez2nd Grade Teacher
Shante MorantOffice of Teaching and Learning
Tara MorcomLiteracy Coach
Rose MorganELL
Jennifer Morgan5th Grade Teacher
Glenn MorrellScience
Karen MorrisetteEnglish Language Arts
Jacqueline Morrison2nd Grade Teacher
Derek MortonElective
Kelly MoserEnglish Language Arts
John MoslanderSpecial Services
Laurie MossoBuilding Assistant
Stephanie MoweryArt
Darlene MoyerBuilding Assistant
Vicki MoyerParaprofessional
Stephanie MoyerSpecial Services
Patrick Muench5th Grade Teacher
Brianne Mull DelaneyLiteracy Coach
Theresa MulladyFood Services
Jackie Mulligan4th Grade Teacher
Thomas MummaMusic
Carl MummertSocial Studies
Allison MummertSpecial Services
Chris MurdochSpecial Services
Amy MurdochInstructional Coach
Elizabeth MurphySpecial Services
Rebecca Murphy2nd Grade Teacher
Julianne MurphyK4 Teacher
Amber MurphyK5 Teacher
Gail Murray4th Grade Teacher
Victoria MyerK5 Teacher
Annette MyersPersonal Care ParaProfessional
Sonya MylinELL
Rebecca NaceEnglish Language Arts
Sherry NaceBusiness Office
Ranelle Natoni-Mooney2nd Grade Teacher
Tate NaudascherScience
Jessica Nealon3rd Grade Teacher
Stacy Neff4th Grade Teacher
Scott NeffResource Officer
Christofer NeidermyerK5 Teacher
Frank NelsonScience
Krystle NemethAssistant Principal
Ben NewswangerMathematics
Tamara Newton-WeaverSocial Studies
Karen NiehausScience
Teresa NiemannSpecial Services
Brooke NiemannSpecial Services
Mario NievesGuidance Department
Carol NixdorfBuilding Assistant
Lauren NocheckLibrary/Media ParaProfessional
Leroy NocheckMathematics
Natalie NoltEnglish Language Arts
Windy NortonInstructional Coach
Jill NunezELL
Gloria Nyutu-BlackmanAssistant Principal
Jeanne OakesELL
Meghan Oakley-HenningOffice of Teaching and Learning
Nicole OberSpecial Services
Elizabeth OBrienELL
Davin OrlowskiGuidance Department
Erin OrrK5 Teacher
Cynthia OrtegaELL
Marisol OrtegaSecretary
Miriam Ortega BrownEnglish Language Arts
Becky Ortega-LydaStudent Services
Mary Ann OrtizELL
Mayra OrtizParaprofessional
Paloma OrtizPersonal Care ParaProfessional
Violeta OrtizELL
Marco OrtizELL
Jessica OrtizSpecial Services
Marisol OrtizBuilding Assistant
Mariel OrtizFood Services
Donald OrtmanFacilities
Chad OrtmanFacilities
Justin OstoforoffFacilities
Suzanne OtthoferBuilding Assistant
Quintin OwensGuidance Department
Ryan Owens3rd Grade Teacher
Evelyn PachecoStudent Services
Jessica PaduaPersonal Care ParaProfessional
Tiffany PaganPersonal Care ParaProfessional
Andy PaineSocial Studies
Gabriel PaintonSocial Studies
Maribeth PaisleyELL
Wendel PaisleySocial Studies
Holly PallanPreK Paraprofessional
Lisa PannoneK4 Teacher
Stella PapademetriouSpecial Services
Marisol ParedesPersonal Care ParaProfessional
Linda ParkerSecretary
Joshua ParmerSocial Studies
Sabrina ParragaGuidance Department
Sabrina ParragaStudent Services
Lugene PaskerFood Services
Loreen PattersonNurse
Angela PattersonLiteracy Coach
Diane PattonAssistant Principal
Michael PattonElective
E. Kathleen PaulSpecial Services
Matthew PavelkoMusic
Howard PayneBuilding Assistant
Ashley PayonkSpecial Services
Crist PeacheyMathematics
Michael PeirceMathematics
Tiffani PeoplesELL
Maureen PeraltaELL
Yaritza PereiraPreK Paraprofessional
Alisha PerezBuilding Assistant
Claribel PerezFood Services
Militza PerezParaprofessional
Alex Perez4th Grade Teacher
Judy PerisFood Services
Barbara PerisBuilding Assistant
Amanda PerriSpecial Services
Sharon PerryELL
Christopher PerrySocial Studies
Marilyn PerryK4 Teacher
Kelly PetersLiteracy Coach
Elizabeth PfefferSpecial Services
Lynn PfeilSpecial Services
Chelsea PhillipsEnglish Language Arts
Jenna Philo3rd Grade Teacher
Grisel PichardoLibrary/Media ParaProfessional
Rita PicklesPersonal Care ParaProfessional
Veronica PilonStudent Services
Jennifer Pipkin5th Grade Teacher
Steven PizzoSpecial Services
Allyson Plasterer2nd Grade Teacher
Jamie PlazaK5 Teacher
Michele PletcherStudent Services
Nancy PolancoOffice Staff
Pauline PolaskiLibrary/Media ParaProfessional
Michelle Pomraning4th Grade Teacher
Michelle PontzSpecial Services
Evelyn PontzSecretary
Richard PoolScience
Andrea Pope3rd Grade Teacher
Courtney PortaroPersonal Care ParaProfessional
Christina PortelliHealth/Physical Education
Doug PorterMathematics
Carol PowellOffice of the Superintendent
Meredith Powell2nd Grade Teacher
Suzanne PresleySpecial Services
Paul PribulaScience
Stephanie ProctorFood Services
Matthew PrzywaraBusiness Office
Bettina PughBuilding Assistant
CarolLee PyferEnglish Language Arts
Jessica QuinonesSecretary
Elizabeth QuinonesOffice of Teaching and Learning
Jeremy RaffOffice of Teaching and Learning
Denile RamosBuilding Assistant
Gina Ramos1st Grade Teacher
Yahaira RamosNurse
Melissa RamosHome and School Visitor
Catherine Ramos-SimeLibrary/Media ParaProfessional
Scott RanckAssistant Principal
Jill Ranck1st Grade Teacher
Elizabeth Ranck2nd Grade Teacher
Kristy Rankin4th Grade Teacher
Karen RauPersonal Care ParaProfessional
Damaris RauOffice of the Superintendent
Joel RaudenbushSpecial Services
Janet RawleighMusic
Lakshmi RayavarapuLibrary/Media ParaProfessional
Andrew ReadMathematics
Jessica RecknagelSpecial Services
Patrice ReedSpecial Services
Bradley ReedyMathematics
Karen ReenSpecial Services
Justin ReeseAssistant Principal
Stephanie RehmeyerLiteracy Coach
Matthew Reichenbach3rd Grade Teacher
Elyse ReiffK4 Teacher
Jennifer ReinhartOffice of Teaching and Learning
Stephanie RenningerSpecial Services
Daniel ReraHealth/Physical Education
Donna ResslerSpecial Services
Sugely ReyesPersonal Care ParaProfessional
Jimena Reyes RuizPersonal Care ParaProfessional
Kimberly ReynoldsBusiness Office
Colleen ReynoldsSpecial Services
Tina RhoadsSpecial Services
Yvonne RichardsSecretary
Ellen RichardsonELL
Sarah Richter3rd Grade Teacher
Marsha RiddickStudent Services
Kristen RiderHealth/Physical Education
Cathy RineerELL
Patricia RineerSecretary
Rhonda Rineer2nd Grade Teacher
Tressa Rios2nd Grade Teacher
Amanda Rippley5th Grade Teacher
Rebecca Ritter1st Grade Teacher
Cara RivardBuilding Assistant
Arlene RiveraBusiness Office
Adriana RiveraFood Services
Lisa RiveraPreK Paraprofessional
Marisabel RiveraBuilding Assistant
Eneida RiveraBuilding Assistant
Marisol RiveraBuilding Assistant
Ashley RiveraOffice of Teaching and Learning
Maria RiveraSpecial Services
Hector RiveraBuilding Assistant
Carlos RiveraSecretary
Rigo RiveraWorld Language
Lisette RiveraOffice of Teaching and Learning
Sonia Rivera-SantiagoBuilding Assistant
Marisol Rivera-SheafferBuilding Assistant
Stephanie RobertsSpecial Services
Krista Robinson3rd Grade Teacher
Cory RobisonSocial Studies
Joanna RodriguezPersonal Care ParaProfessional
Jose Rodriguez5th Grade Teacher
Carlos RodriguezFacilities
Diana RodriguezGuidance Department
Isaias Rodriguez4th Grade Teacher
Xiomara RodriguezFood Services
Maribel RodriguezFood Services
Yaritza RodriguezEnglish Language Arts
Jeanette Rodriguez RiveraParaprofessional
Tomacina Rodriguez UpiaFood Services
Ada Rodriguez-LopezStudent Services
Michael RohrbackMathematics
Michelle RohrerSpecial Services
Dawn RohrerTransportation
Norma RomanELL
Alexis RomanSpecial Services
Elaine RomeroSpecial Services
Ted RomichHealth/Physical Education
Maria RonneburgerELL
Rita RosarioPersonal Care ParaProfessional
Marisa RosemelliaScience
Mary RostHealth Careers
Carmen RoweOffice of Teaching and Learning
Maryellen RowenELL
Holly RubickOffice of Teaching and Learning
Thomas RudyComputer Science
David RuizResource Officer
Gail RulenzPersonal Care ParaProfessional
Yaritza Rullan QuilesHuman Resources
Debra RyeSecretary
Laura SabatiniEnglish Language Arts
Saheeb SaburBuilding Assistant
Nicole SadaphalParaprofessional
Idanisis Sadler3rd Grade Teacher
Mary SahdPreK Paraprofessional
Benjamin SaldanaELL
Nyeasha Salim5th Grade Teacher
Laurie Sallie3rd Grade Teacher
Frederick SalomonInstructional Coach
Melanie Sanchez2nd Grade Teacher
Betsy SanchezFood Services
Javian SanchezArt
Esbelida SanchezFood Services
Karen SandersSocial Studies
Ericca SandersonHealth/Physical Education
Marijo Sanson4th Grade Teacher
Kevin SantanaBuilding Assistant
Heather SantanaPersonal Care ParaProfessional
Wilfredo SantiagoFacilities
Rosa SantiagoStudent Services
Brenda SantiagoBuilding Assistant
Lizinette SantiagoSecretary
Francisco SantiagoSpecial Services
Lilliam SantiagoELL
Christina SantoleriLiteracy Coach
Sarah SantosSecretary
Claudia SantosPersonal Care ParaProfessional
Keila SantosStudent Services
Carolyn SatkoSpecial Services
Amie SavidgeWorld Language
Franklin SawdeyBuilding Assistant
Shahin Sayeg5th Grade Teacher
Paul ScantlingFacilities
Michelle ScerboMathematics
Cecelia ScheetzK4 Teacher
Susan ScheibMusic
Katherine SchellingArt
Ilene SchenkelBusiness Office
Donna SchiesMathematics
Melissa SchimpBuilding Assistant
Amanda SchleeInstructional Coach
Ryan SchlinkmanAssistant Principal
Laura SchmalhoferMathematics
Barbara SchmidLiteracy Coach
Stacia Schneck1st Grade Teacher
Karen SchreinerPreK Paraprofessional
Lindsay SchrockWorld Language
Kelly SchuesslerHealth/Physical Education
Amy SchultzNurse
Aubrey SchwalmEnglish Language Arts
Jessica Schwandt5th Grade Teacher
Gretchen Schwartz5th Grade Teacher
Shavonne Scott3rd Grade Teacher
Ashli ScottScience
Beth Scull1st Grade Teacher
Jen SealerSpecial Services
Maribel SedaPersonal Care ParaProfessional
Jeremy SeedorfGuidance Department
Meredith SefcikSpecial Services
Sarourn SenMathematics
Kelvin SensenigSocial Studies
Adea SensenigScience
Nilda SerranoBusiness Office
Jorge Serrano LopezK5 Teacher
Lori ShannonHealth/Physical Education
Daphne SharpePreK Paraprofessional
Jason ShaySpecial Services
Rosemary SheafferSpecial Services
Kelsey SheafferEnglish Language Arts
Karen Shelford4th Grade Teacher
Jason ShenkBusiness Office
Jenny ShepleyMathematics
Jessica ShermanOffice of Teaching and Learning
Jeffrey ShertsFood Services
Hadia ShertzerParaprofessional
Karen SherwoodNurse
Jennifer ShifflerSpecial Services
Lori ShipleySpecial Services
Kathleen ShoberSocial Studies
Jonathan ShoffMusic
Ryan Sholtes5th Grade Teacher
Eva ShoreMathematics
Jamie ShowersStudent Services
Svetlana ShubinskyK5 Teacher
Jonathan ShultzSocial Studies
Michelle ShultzScience
Nancy Shuptar1st Grade Teacher
Julia SidesSpecial Services
John SiedmanSocial Studies
John SiegristSocial Studies
Caroline SierraBuilding Assistant
Angela SierraFacilities
Jessica SiewertSocial Studies
Kathleen Sigafoos3rd Grade Teacher
Megan SimmonsSpecial Services
Sheena SimmonsStudent Services
Janelle SimmsEnglish Language Arts
Mark SimmsPrincipal
Lisa Sipe5th Grade Teacher
Patricia SirbakFood Services
Ashley SiscoELL
Debra Sisko3rd Grade Teacher
Teresa SkidmoreNurse
Victoria SkilesNurse
Jessica SkoneMathematics
Dena SlaterPersonal Care ParaProfessional
Michael SlechtaOffice of Teaching and Learning
Paul SmeltzerPrincipal
Barbara SmentekScience
Heather SmithSpecial Services
Margaret SmithEnglish Language Arts
Stephanie SmithMathematics
Shannon SmithOffice of Teaching and Learning
Michael SmithSpecial Services
Michael SmithHealth/Physical Education
Timothy SmithHealth/Physical Education
Sarah SmithBuilding Assistant
Timothy SmitherBuilding Assistant
Mary SmoyerSocial Studies
Dana SnellScience
Christina SnyderHuman Resources
Tiffaney Snyder5th Grade Teacher
Melanie SnyderPersonal Care ParaProfessional
Rebecca SnyderNurse
Laura SnyderInstructional Coach
Steve SohonyayPrincipal
Alicia SolisSpecial Services
Irene SoukasFood Services
Amanda SpadeSpecial Services
Sharen SpadeSpecial Services
Nicki SpannAssistant Principal
Eric SpencerSocial Studies
Adonica SpolumMusic
Kelly SpringerK5 Teacher
Brittany StackhouseMathematics
Cindy StagerELL
Doreen StaikosWorld Language
David StallingsArt
Karen StallingsWorld Language
Jessica StamperPersonal Care ParaProfessional
Sarah Stanitis1st Grade Teacher
Jessica Stanley1st Grade Teacher
Melissa StantonEnglish Language Arts
Michelle Stapleton1st Grade Teacher
Sue Stathopulos1st Grade Teacher
Bethann StaufferELL
Claire StebbingsELL
Amanda SteeleK5 Teacher
Erik StefancikWorld Language
Alice SteiertSpecial Services
Tammy SteinhartParaprofessional
Nicole StephenNurse
Colette StephensMusic
Timothy SternerMusic
Staci StettlerCareer and Technology Education
Jennifer StewartEnglish Language Arts
Kristen StiefK4 Teacher
Elizabeth StiefSpecial Services
Linda StoeFood Services
Keith StokesSpecial Services
Martha StoltzfusPersonal Care ParaProfessional
Stacey StoltzfusK5 Teacher
Don StoltzfusSpecial Services
Jason StoltzfusMathematics
Mary StonebrakerSocial Studies
Amy StonerSpecial Services
Laura StorchSpecial Services
Lindsey StoudtArt
Nicolle StradlingOffice of Teaching and Learning
Michelle StrathmeyerSpecial Services
Nicholas StraubHealth/Physical Education
Lois StrauseEnglish Language Arts
James StreetScience
Megan StrohmanSpecial Services
Darius StuckeyPersonal Care ParaProfessional
Jennifer StumELL
Victoria StutzK5 Teacher
Brian StyerFacilities
Lillian StyerFood Services
Wanda SuarezPrincipal
Ashley SubersLiteracy Coach
Chelsey SummersSpecial Services
Tracy SummersBuilding Assistant
Kristina SuterSpecial Services
Natalie SwackhamerELL
Ashley Swartz-Salazar5th Grade Teacher
Mary Swavely-UlloaWorld Language
Samantha SweigartStudent Services
Hannah SwiftMusic
Aaron SwintonPrincipal
Molly SwisherEnglish Language Arts
Rachel Tadlock3rd Grade Teacher
Runette Talton-TaylorPreK Paraprofessional
Kateryna TarasenkoELL
Dorinda TaylorParaprofessional
Lawrence TedescoMathematics
Eva TelescoK5 Teacher
Pamela TerryGuidance Department
Abby Thieroff2nd Grade Teacher
Daffney ThomasMathematics
Joyceann ThomasFood Services
Tia ThomasPreK Paraprofessional
Angela ThomasNurse
Stephanie ThomasStudent Services
Jayme Thome-MurchK5 Teacher
Benjamin ThompsonSpecial Services
Gary TillmanSpecial Services
Lisa TillotsonBuilding Assistant
Luz TiruLibrary/Media ParaProfessional
Nancy TitusPersonal Care ParaProfessional
Kathleen TobiasOffice of Teaching and Learning
Cathy Tobin1st Grade Teacher
Thomas ToczekGuidance Department
Dwayne ToolesTeam Leader
Sothearath Topper4th Grade Teacher
Johanna TorresPreK Paraprofessional
Emily TorresPreK Paraprofessional
Lizette TorresFood Services
Joseph TorresDean
Nilsa TorresFood Services
Ivonne Torres-OrtizNurse
Marcia TowersSpecial Services
Kevin TraylorSpecial Services
Laura TrimbleInstructional Coach
Laura TrimbleK5 Teacher
Linda TrimbleNurse
Brenda TroopBusiness Office
Donald TrostPrincipal
Katherine TroutPersonal Care ParaProfessional
Kelly TuckerBuilding Assistant
Laura TullyK4 Teacher
Jenine TurnerSecretary
Lori TurnpaughPersonal Care ParaProfessional
Stacy TusingHealth/Physical Education
Deborah UlrichFood Services
Marzella UnderwoodFood Services
Suzanne UngerEnglish Language Arts
Virginia VagnarelliArt
Amanda ValentMathematics
Lauren ValentinePreK Paraprofessional
Amanda Van LaarArt
Kristin Van LentenELL
Jeremiah Van OrdenSpecial Services
Lourdes VargasK5 Teacher
Lisa VassorSpecial Services
Lisa VazquezELL
Ana VazquezCommunity Education Liaison
Yvette VazquezSpecial Services
Wilma Vazquez PerezFood Services
Melinda Vazquez-MarkleySpecial Services
Nilda VegaBuilding Assistant
Luz VegaBuilding Assistant
Jessica Vega-OrtizSpecial Services
Judith VeitiaBuilding Assistant
Nancy Velazquez4th Grade Teacher
Abigail Velez-RiveraBuilding Assistant
Holly ViauK5 Teacher
Vita VirayPreK Paraprofessional
Maureen VogelSocial Studies
Sheila VosburgSpecial Services
Andrew WagenerSocial Studies
Korynn Wagner3rd Grade Teacher
Kimberly WallsEnglish Language Arts
Mary WalshPersonal Care ParaProfessional
Frances WalterNurse
Amanda WaltersPersonal Care ParaProfessional
Karen Ward2nd Grade Teacher
Heather WardHealth Careers
Libby Warner3rd Grade Teacher
Roxanne WatsonMathematics
Smita WeaklandScience
Theresa WeathersEnglish Language Arts
Derek WeaverSpecial Services
Kyle WeaverScience
Jaime WeaverK3 Teacher
Wendy WeaverInstructional Coach
Sherri WeaverEnglish Language Arts
Rebecca WeaverEnglish Language Arts
Marilyn WebberK5 Teacher
Kevin WebsterSpecial Services
Justine WebsterScience
Liz WechterSpecial Services
James WeidemoyerOffice Staff
Patrick WeiderSpecial Services
Cara WeilMusic
Cynthia WeinholdPersonal Care ParaProfessional
Lakisha WelchArt
Laura WelkSpecial Services
William WellsBuilding Assistant
Adele WellsEnglish Language Arts
Melinda WellsPrincipal
Blair WelshLearning Support
Demettra WeltersAssistant Principal
Christine Wenger5th Grade Teacher
Scott WengerArt
Jennifer WennerholtK5 Teacher
Joseph WentlingSpecial Services
William WentlingSpecial Services
Laura WernerMathematics
Ryan WertmanGuidance Department
Misty WesnerSpecial Services
Joseph WesolowskiHealth/Physical Education
John WestSocial Studies
Michael WestlundPersonal Care ParaProfessional
Jennifer WhalenSpecial Services
Joanna WhitcraftSpecial Services
Kelly WhiteBusiness
Elizabeth White-MonosGuidance Department
James WhiteheadBuilding Assistant
Nichole WhitemanSpecial Services
Alex WhitlatchNurse
Jennifer WhittleSpecial Services
Carol WickenheiserFood Services
Kathleen WiercinskiPrincipal
Tracy WilcoxScience
Lindsay WillPersonal Care ParaProfessional
Angela WilliamsHuman Resources
Jonathan WilliamsFacilities
Orlando WilliamsPersonal Care ParaProfessional
Julie WilliamsMathematics
Jessica WilliamsNurse
Patricia WilliamsSecretary
Hannah WilliamsELL
Heidi WilsonMathematics
Beverly Wilson3rd Grade Teacher
Amy Jo WilsonSpecial Services
Kelly WilsonFood Services
Paula WilsonAssistant Principal
Kanisa WilsonSecretary
Tiffany WilsonArt
Matthew WiltroutDirector
Sandra WinderPersonal Care ParaProfessional
Nathan WingertMusic
Michelle WingertMusic
Rodney WinkelspechtInstructional Coach
Ruth WinneParaprofessional
Amanda WintersSpecial Services
Allison WiseSpecial Services
Veida WisslerELL
Joshua WisslerHealth/Physical Education
Randall WitmanPersonal Care ParaProfessional
Kristin WitmerWorld Language
Shannon WittlingerPersonal Care ParaProfessional
Lisa WolfArt
Eileen WolfeSpecial Services
Brent WolfeSpecial Services
Jonathan Wolfe4th Grade Teacher
Elizabeth WolfeBuilding Assistant
Jennifer WolfordELL
Lisa WoodSpecial Services
Adam WoodSocial Studies
Kelly Wood4th Grade Teacher
William WoodMathematics
Amanda WoodlingPersonal Care ParaProfessional
Jessica WoodsSpecial Services
Christina Woomer5th Grade Teacher
Tyquan WrightBuilding Assistant
Lisa WrightSpecial Services
Margaret WrightPersonal Care ParaProfessional
Amanda WrightSpecial Services
Karen WynnOffice of Teaching and Learning
Valerie WysockSpecial Services
Lori Yeager1st Grade Teacher
Gerald YeagleyHealth/Physical Education
John YearsleyComputer Science
Ka Yerger1st Grade Teacher
Darrell Yoder5th Grade Teacher
Heather YohnHealth/Physical Education
Lori YoungSpecial Services
Michael YoungMathematics
Justin YoungMathematics
Margaret YoungNurse
Samantha ZamoraBusiness Office
Jeffrey ZankeyFacilities
Chelsea ZapataStudent Services
John ZartmanMathematics
Danielle ZeamerHealth/Physical Education
Kathryn Zellers1st Grade Teacher
Clair ZimmermanFacilities
Nancy ZuckELL
Emilie Zurlini2nd Grade Teacher